medyauzmani.com
Karsan’dan Bologna’ya ilk 18 metrelik elektrikli otobüs – Özgün Fikirler

Karsan’dan Bologna’ya ilk 18 metrelik elektrikli otobüs

Karsan, hedefleri doğrultusunda tasarımını İtalya’da da tanıtan bir anlaşmaya daha imza attı.

Bu durumda şirket, İtalya’nın Bologna kentinde toplu taşıma için 31 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü e-ATA modeliyle finanse etti. Anlaşmaya göre Karsan, TPER Bologna ile 24’ü garantili, 7’si opsiyonlu olmak üzere toplam 31 adet 18 m e-ATA elektrikli otobüs alımı için anlaşma imzaladı. Araçların teslimatının önümüzdeki yılın son çeyreğinde yapılması planlanıyor. Karsan, otobüs ve ihale alımının yanı sıra 18 yıl boyunca araç tamir etmeyi de planlıyor.

İlklerle dolu bir ortaklık

Karsan CEO’su Okan Baş, Karsan’ın yurt dışı operasyonlarıyla ilgili olarak İtalya pazarının bu konudaki önemini vurguladı. Kazandıkları son ihalenin kendileri için çok önemli olduğunu anlatan Okan Baş, “İtalya’da elde ettiğimiz başarıya bir yenisini daha eklemekten gurur duyuyoruz. Kazandığımız bu ihale birçok yönden ilklerle dolu. e-JEST satışından sonra. ve e-ATAK bu ihale ile şimdi de e-ATA ile İtalya pazarına giriyoruz.Yine bu anlaşma; Karsan’ın İtalya’da Romanya’dan sonra ilk 18 metrelik elektrikli otobüs satışı olması nedeniyle çok önemli.Ayrıca bu anlaşma ile Kazandığımız son ihalede İtalya’da 18 metre sınıfındaki ilk elektrikli pantograf otobüsünü sattık. Karsan gibi biz de elektrikli araçlarımızı gelecekte İtalya’da önemli ölçüde büyütmeyi hedefliyoruz.”

“İmzaladığımız değişiklikler diğer Avrupa ülkelerini de kapsayacak”

Karsan’ın İtalya’daki konumunun da pazara yönelik uygulamalarla güçleneceğini vurgulayan Okan Baş, “İtalya pazarında elektrikli otomobillerde büyük hedeflerimiz var. Önümüzdeki yıl elektrikli otomobillerimizle tüm İtalya’ya hizmet edeceğiz. Yeni ortaklığımızın ardından imzaladığımız diğer ihalelerle İtalya’da 75’e ulaşan elektrikli araç filomuzu önümüzdeki yıl sonuna kadar 106’ya çıkaracağız.İtalya pazarında imzaladığımız bu değişiklik diğer Avrupa ile devam edecek. ülkeler.”

Emilia-Romagna’daki en büyük nakliye şirketi!

Kazandıktan sonra elektrikli otobüs alımı için sözleşme kapsamında 18,2 milyon euroluk anlaşmaya imza atan Karsan’ın, ihale sürecinde otomobil ve elektrikli otobüs bakım hizmeti vermesi bekleniyor. Karsan’ın sözleşme imzaladığı TPER Bologna şirketi, İtalya’nın Emilia-Romagna kentindeki en büyük yolcu taşımacılığı şirketi olarak biliniyor. Bologna şehrinde toplu taşımayı yaratan kamu şirketi TPER Bologna, toplu taşıma reformları üzerinde de çalışıyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araçlar

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın