medyauzmani.com
Karantina süresince kreşler yalnızca kısıtlamalardan muaf ailelerin çocukları için açık olacak – Özgün Fikirler

Karantina süresince kreşler yalnızca kısıtlamalardan muaf ailelerin çocukları için açık olacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Drya Yanık, bakanlığa bağlı özel kreşler, kreşler ve özel çocuk kulüplerinin kapatıldığı süre boyunca çocukların sadece bakım ve gözetim ihtiyaçlarının karşılanması için faaliyetlerine devam edeceğini duyurdu. Kısıtlamalardan muaf olanlar güvenli bir ortamda sağlanır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararla, Kovid-19 Pandemisinin Önlenmesi Hakkında Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine istinaden, ailelerin bayram boyunca çalışmaya devam edeceğini duyurdu. özel anaokulları, gündüz bakımevleri ve kulüplerin faaliyetlerine tamamen kapanması döneminde çocukların taleplerini değerlendirmek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, İçişleri Bakanlığı’nın 26 Nisan 2021 tarihli genelgesi doğrultusunda, üretim ve güvenlik gibi bazı çalışma alanlarında kısıtlama muafiyetlerinin mevcut tedbirler kapsamında olduğunu belirtti. zorunlu kamu hizmetlerine devam edenlere ise sağlık ve sosyal hizmetler sunulmakta olup, sadece bakım ve gözetim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla özel kreş, kreş ve özel çocuk kulüplerinin faaliyetlerine devam edilmesine karar verilmiştir. Kısıtlamalardan muaf olanların çocukları güvenli bir ortamda kabul edilebilir.

Bakan Janik, daha önce vilayetlerin verdiği yetkiler doğrultusunda bu kurumlarla ilgili olarak yerel düzeyde karar alınabileceğini de belirtti.

Burns, Sağlık Bakanlığı’nın 2 bin 310 özel anaokulu, kreş ve özel çocuk kulübü ile ilgili hazırladığı Epidemiyoloji ve Eylem Yönetimi El Kitabında belirtilen prosedürlerin tam karantina döneminde faaliyetlerine devam edeceğini ve daha önce yayınlanan COVID-19 önlemlerinin Bakanlık uygulanmaya devam edecek.


Kaynak: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın