medyauzmani.com
Kamu kurum ve kuruluşları tarafından işletilen öğrenci yurtları kurumlar vergisine tabi midir? – Özgün Fikirler

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından işletilen öğrenci yurtları kurumlar vergisine tabi midir?

Sosyal amaçlı departmanlar ve kamu kuruluşları tarafından yürütülen kuruluşlar

Kamu idareleri ve sosyal amaçlı kuruluşlar tarafından işletilen sempati, rehin ve yardım sandıkları, sosyal yardım kuruluşları, yoksul yoksul mutfakları, hapishane ve infaz kurumları, çalışma yurtları, yaşlılar atölyeleri, öğrenci yurtları, gençlik yurtları ve benzeri kuruluşlar birinci fıkraya tabidir. Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 4. maddesinin (c) bendi ile kurumlar vergisinden muaftır.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından kurulan, yönetilen ve çalışanlarının sosyal amaçlı ihtiyaçlarını karşılamak üzere işletilen yardım sandıkları bu kapsamda değerlendirilecektir.


Kaynak: TÜRMOB Kurumlar Vergisi Rehberi – Nisan 2021
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın