medyauzmani.com
Kahvaltı mekanları Bozcaada | Evde değiliz – Özgün Fikirler

Kahvaltı mekanları Bozcaada | Evde değiliz

Bozcaada’ya geldiğinizde adanın en klasik ritüellerinden birinin sıcacık ekmek ve ev yapımı reçellerle dolu bir kahvaltı olduğunu hemen anlayacaksınız. Kaldığınız çoğu yerde karışık ada kahvaltısı da sunulsa da yer değiştirmek veya farklı lezzetler denemek isteyebilirsiniz. Ve doğruyu söylemek gerekirse, çoğu yerde karışık kahvaltı çeşitleriyle dikkat çekiyor. Miktar ve kalite bulabileceğiniz çok az yer var.

Rinkegöl Konukevi


Nostaljik detaylarla süslenmiş Renkgül, adanın en özel kahvaltısını bulacağınız yer. Hatta Bozcaada’da sadece bir kahvaltı yapacaksanız, ortadaki eski bir konağın avlusunda yiyeceğiniz Renkgül için o hakkı kullanın diyoruz. Aslında bir misafirhane ama konaklama işletmelerinde bulacağınız pazar kahvaltılarından daha kaliteli ve özenli. Peynirden zeytine kadar her şey zanaatkar bir üretimdi ve söğüş domatesin üzerine fesleğen, yeşilin üzerine adaçayı, omletin üzerine asma yaprağı, ısırganlı börek gibi her şeyde farklı dokunuşlar vardı. Tatlılar ve sıcaklıklar her gün değişir. Yani hem niceliği hem de niteliği bir arada bulabileceğiniz ender yerlerden biri. Müdür, Bayan Tarkan, zarif bir şekilde sunulan açık büfe kahvaltı hazırlar. Reçelleri de oldukça zengindi ve aralarında en sevdiğimiz, başka hiçbir yerde görmediğimiz sığırkuyruğu reçeli. Adanın muhteşem kahvaltı restoranında yer bulmak için rezervasyon şart. Adres: Cumhuriyet, Atatürk CD. No.: 31, 17680 Tel: 05384174705 Konum için tıklayınız.

Madam Eleni’nin Üzüm Bağı ve Kahvaltısı


Adadaki ikinci kahvaltı mekanı Madam Eleni Bağ Evi & Kahvaltı oldu. Hatta üzüm bağlarına yakın bir tesis, geniş bahçesinde kahvaltı için dışarıdan misafir kabul ediyor. Aslında insanları en çok bu parkta kahvaltı fikri cezbediyor. Servis esnek olduğu için ve istediğiniz kahvaltı çeşidini ekleyebildiği için de başarılı. Yabani ot yumurtaları çok popülerdir. Ayrıca krep, ekmek ve waffle gibi sıcak ürünler de var. Kendi bahçelerinden domates biberleri, kendi üretimlerinden reçel ve tereyağı. Sabit bir ücret ödüyorsunuz. Adres: Alaybey Kocamış Deresi mevki no: 10, 17000 Tel: 05057665995 Konum için tıklayınız.

Kardinal Bahçe Evi

Yine keyifli bahçesinde kahvaltı yapabileceğiniz bir bağ üzerinde çalıştı. Közlenmiş patlıcanlı omlet, fesleğenli omlet, karpuz kabuğu reçeli ve Gürcü elma reçeli gibi farklı seçenekleri bulabileceğiniz bir kahvaltı var. Personel çok dost canlısı ve sıcak. Adres: Cumhuriyet, Papaz Bahçe Mevkii Toplu Konutlar No: 3, 17680 Tel: 05345644477 Konum için tıklayınız.

Bayan Nice

Bozcaada’da kahvaltı denilince akla ilk gelen yerlerden biri Patisca’ydı ama kapalı. Yöneticinin, şimdi bir bar olarak bildiğimiz Madam Niça’da kahvaltı servisi yaptığını düşünüyoruz. Ayrıca adada unlu mamullerden ev yapımı reçellere kadar çok çeşitli kahvaltılar da bulabilirsiniz. Adres: Cumhuriyet, Juvenlik sk. No 25, 17680 Tel: 05383546422 Konum için tıklayınız.

Talay Bağları Konuk Evi

Bozcaada’nın en sevilen şarap üreticilerinden Talay tarafından restore edilerek yeniden hayata döndürülen Talay Bağları Konukevi, kahvaltı için gelebileceğiniz seçeneklerden biri. Sabahları kahvaltı servisi yapmaktadır. Evinizdeymişsiniz gibi sofra kurar. Adres: Alaybey, Sulubahçe Bağ Yolu, No.24, 17680 Tel: 05332328395 Konum için tıklayınız.

Ananas

“Avokadolu omletimi ve granola kasemi kahvaltıda biraz özledim” diyenler için ortada bir ananas var. Tabii ki kahvaltı serpme yok ama buraya serpme kahvaltı için değil alternatif olarak ekledik. Adres: Alaybey Mahallesi Kurtuluş Caddesi 2 / G bozcaada Ananas, 17680 Tel: 05330914517 Konum için tıklayınız.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın