medyauzmani.com
İTO’dan iş dünyasına ‘aşı olun indirimli olsun’ talimatı çağrısı – Özgün Fikirler

İTO’dan iş dünyasına ‘aşı olun indirimli olsun’ talimatı çağrısı

İTO Başkanı Avdagic, “Büyük şirketleri, perakende satış gruplarını, finans kuruluşlarını, havayolları ve oteller gibi şirketleri ve isteyen her şirketi ‘aşı ikramiyesi’ sistemine katılmaya davet ediyoruz” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sakib Avdagiç yaptığı yazılı açıklamada, aşı sayısının artırılması için iş dünyasına destek çağrısında bulundu.

Kovid-19 vaka sayısı yeniden yükselirken ve 22 milyonu aşkın kişi henüz aşılanmamışken, aşıyı faydalı bir kombinasyon haline getirmenin çok olumlu katkı sağlayacağını söyleyen Avdagic, “Tıpkı sezonluk indirim döneminde olduğu gibi biz de aşıyı yaptırabiliriz. Aşı sezonu indirimleri mayıs Aşıyı yeni yaptıranlara daha yüksek indirim uygulanacak Aşıyı yaptıranlara da ödül verilebilecek Bu uygulamaların aşıdan kaçmanın önlenmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada, 22 milyondan fazla kişinin henüz aşılanmamış olması, aşılama için ortak çaba gösterilmesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. İkinci bir aşı yapılmayanların sayısının 17 milyon, iki katına çıkanların sayısı ise gerçekten endişe verici. Üçüncü dozu olmayan aşının dozu ise 9 milyona yakın. Bu hastalıktan gerçek anlamda kurtulmak için devletin ve sağlık çalışanlarının fedakarlık ettiği aşı kampanyasına hep birlikte destek vermeliyiz.”

Aşı teşvik projesi geliştirmesi iş dünyamız için çok faydalı olur” dedi.

Teşvik sisteminin aşıdan kaçınmanın önüne geçilmesinde faydalı olacağına dikkati çeken Avdagic, “DTÖ’ye üye 640 bin firma var. Yüzbinlerce çalışanı ve milyonlarca müşterisi olan bu şirketlerin birçoğunun, indirim gibi etkili yöntemler de dahil olmak üzere aşı kampanyaları yürütmesini öneriyoruz. Aşı ile toplum sağlığını ve çalışma hayatını sağlam tutmak için iş dünyası olarak biz de üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu noktada iş dünyamızın aşı teşviklerine yönelik projeler geliştirmesi çok faydalı olacaktır.

Avdagiç, aşının salgından en iyi çıkış yolu olduğunu belirtti.

Avdagic, toplum sağlığı ve piyasaların aktif ve açık kalabilmesi için aşıların gerekliliğinin altını çizerek şu değerlendirmelerde bulundu: “Bilim kurulu ve uzmanların dediği gibi hepimiz aşı olalım. Hayatta kalalım, üretimde kalalım. Bence bir Aşıyı teşvik etmeye yönelik özel sektör yaklaşımı, genel halk üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.Aşının varyant virüs üzerindeki etkisi kanıtlanmış olsa da, aşının virüsün yayılması üzerindeki etkisini dikkate almak gerekir.Bazıları birçok ülkede aşılı müşteri ve çalışanlara yönelik özel sektör uygulamaları başladı. Türkiye’de de benzer örneklerin yaygınlaştırılması salgınla sürdürülen mücadelede yardımcı olacaktır.”


Kaynak: İTO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın