medyauzmani.com
İthalat sürecinde ödediğimiz KDV’yi mahsup etmek için hangi belgeyi kullanmalıyız? – Özgün Fikirler

İthalat sürecinde ödediğimiz KDV’yi mahsup etmek için hangi belgeyi kullanmalıyız?

İthalat sürecinde ödediğimiz KDV’yi mahsup etmek için hangi belgeyi kullanmalıyız?

İthalatta ödenen KDV’yi hangi belgelerden düşebiliriz?
Bazen teminat olarak yatırıyoruz sonra KDV makbuzu geliyor ama bazı gümrüklerde sıkıntı oluyor ve KDV makbuzu vermek zorunda değiliz. Gümrük beyannamesindeki bilgilere istinaden indirim yapabilir miyiz?

Gümrükten alınan makbuz ile KDV düşülür. Gümrük beyannamesi ile indirim yapılmaz.
Gümrük departmanları makbuzları mutlaka düzenler.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Yurt dışından uçak motoru kiralanırsa ithalatta KDV istisnası uygulanıyor mu?

Katma değer vergisine göre ithalat muafiyeti!

Yurtdışındaki Türkiye Büyükelçiliğine mal teslimi sırasında düzenleyeceğimiz fatura KDV’den muaf mıdır?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın