https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İşyerindeki klima bakım ve onarım hizmetlerinde uygulanan KDV oranı nedir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İşyerindeki klima bakım ve onarım hizmetlerinde uygulanan KDV oranı nedir?

İşyerindeki klima bakım ve onarım hizmetlerinde uygulanan KDV oranı nedir?

Klimaların bakım ve onarımını zorunlu kılan 2812 sayılı Kanun kapsamında “kullanılan elektrikli ev aletlerinin (buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, klima vb.) bakım ve onarımı (malzemeleri hariç)” ev eşyalarında, tüketici elektroniğinde (TV, radyo, CD/DVD oynatıcılar, ev kameraları vb.) bakım ve onarımında (malzemeler hariç), işyerinde kullanılan ev tipi klimalarla çalışırken KDV oranı %8 olarak düzenlenmişse?

Çözünürlükte sadece EV kelimesinden bahsediliyor. İşyerinde kullanılanlara verilen hizmetlere uygulanacak KDV oranı %18’dir.

Metal ısıl işlem, tavlama, vernikleme vb. Yüzey işleme, elektroliz, galvanizleme veya kimyasal işlemlerle metal kaplama (kalay ve nikel kaplama hariç), plastikler, teflon vb. Metalik olmayan kaplama faaliyetleri ile uğraşan mükellefler satışlarından kesintili fatura düzenlemeli midir?

KDV geri alınmaz.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın