https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İşyeri kiralarında KDV oranı nedir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İşyeri kiralarında KDV oranı nedir?

İşyeri kiralarında KDV oranı nedir?

Kiralanan yerin tapu senedinde (dükkân, dükkan, işyeri, fabrika, iş merkezi) gibi ibareler bulunmasa ve ikametgah şartı olsa dahi, kiralanan yer bir şirket tarafından kullanılmak amacıyla kiralanmış ise, bir işyeri, 31.05.2021 tarihine kadar KDV oranı %8 değil mi?

Kullanılacak yer kira sözleşmesinde işyeri olarak belirtilmiş ise; Kiralama firmasının keseceği faturada 31.05.2021 tarihine kadar %8 KDV hesaplanmaktadır.

Fiildeki atama ilgisizdir. Kullanım önemlidir.


Eğitim ve öğretim hizmetleri (lise, lise vb.) veren kuruluşumuz, eğitim ve öğretimi desteklemek için Milli Eğitim Bakanlığı’na %8 KDV ve 5/10 stopaj ödemesi yapmaktadır. Ancak eğitimde KDV oranı KDV indirimlerinden dolayı %1 olduğu için Milli Eğitim Bakanlığına fatura stopajsız %1 mi kesilmelidir yoksa KDV %8 + 5/10 stopaj uygulanarak indirim mi yapılmalı?

KDV oranının düşürülmesi, indirime engel değildir. 5/10 %1 oranında tutulur.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın