https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İştirak profesyonelleri şirketin sermaye artırımını hazırlayabilir ve değişim raporu yazabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İştirak profesyonelleri şirketin sermaye artırımını hazırlayabilir ve değişim raporu yazabilir mi?

İştirak profesyonelleri şirketin sermaye artırımını hazırlayabilir ve değişim raporu yazabilir mi?

Ben profesyonel bir bağımlıyım. ilanı verilen şirketin türünü değiştirmek zorunda; Sermayenin ödenip ödenmediğinin, karşılıksız olup olmadığının ve kaydedilecek özkaynak ve varlıkların tespitine ilişkin SMMM raporunu imzalayabilir miyim?

Ticaret Sicili Müdürlüğü’ne sunulmak üzere rapor yazabileceğiniz için teşekkür ederiz.

X Co Ltd Birikmiş karların sermayeye eklenmesini belirlemek için bir rapor yazıyoruz. Şirketin kuruluş yılı 2002 ve geçmiş yılların karlarını sermayeye eklemek istediğimiz dönemler 2010 yılı öncesi olduğu için yasal defterlere ulaşamıyor (defter tutma süresi dolmuş) ve defter bilgisi yazamıyoruz. raporumuzda. 01.01.2020 tarihli kitaptaki bilgilere göre raporumuzu yazsak bir sakınca olur mu?

Seçim raporlarınız elinizdeki verilere göre belirlenebiliyorsa, kullanılmasında bir sakınca olmayacağı düşünülmektedir. Sonuç olarak, verilen kararın ve yazılı raporun sorumluluğu size ait olacaktır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın