medyauzmani.com
İşte Türkiye Yüzyılı böyle olacak! Erdoğan’ın sözlerine göz yumuyor – Özgün Fikirler

İşte Türkiye Yüzyılı böyle olacak! Erdoğan’ın sözlerine göz yumuyor

Türkiye Cumhuriyeti’ni 20 yıldır aralıksız yöneten AK Parti, 100. yılına girmeye hazırlanıyor ve yeni yüzyılı oluşturacak program, proje ve hedefleriyle halkın karşısına çıkacak.

YENİ VİZYONLAR

Son 20 yılda ulaşımdan sağlığa, ekonomiden bilim ve teknolojiye, sanayiden tarıma, çevreden turizme birçok alanda harekete geçen AK Parti hükümeti, “Türkiye’nin Yüzyılları” Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için yeni vizyonunu ortaya koyacaktır.

Aylardır kullanımda olan AK Parti çubukları ve “dünyanın gelecekteki tasarımı” “Türkiye Yüzyılı” olarak adlandırdıkları “Türkiye Yüzyılı”nın lansmanı için hazırlıklarını tamamladı. Bir vizyon belgesi olan program yarın Ankara Spor Salonu’nda vatandaşlarla paylaşılacak.

NASIL ÇIKACAĞIM?
Özel bir grubun üzerinde çalıştığı belgede Sivil Anayasa, barış politikaları ve insani hedefler yer alacak. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin gelecek yüzyılı için önerilerin yer alacağı belgede şunlara yer verilmesi bekleniyor:

İYİ ORGANİZASYON: Baş ve aile olmak üzere iki küçük maddede yapılacak değişikliklerde son rötuşları yapmak üzere olan AK Parti’nin daha önce açıkladığı yeni ve sivil Anayasa çağrısını tekrarlaması bekleniyor.

STRATEJİK VİZYON: Türkiye’nin bölgenin ve tüm dünyanın bir parçası olarak gelecekte hem bölgenin hem de tüm dünyanın bir parçası olarak izleyeceği barış politikaları anlatılacaktır. Ayrıca güvenlik ve Türkiye’nin müdahalesini de içeren sürece ilişkin incelemelerin yapılması bekleniyor.

KAMU İŞLERİ: Ayrıca sosyal politikalar, haklar, eğitim, ekonomik hedefler, kadına, ailelere ve inançlara yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili insani hedefleri etkilemek üzere tasarlanmıştır.

ARAMA KİŞİ: Bu programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yeni yüzyılın önemini anlatacak ve vatandaşlardan 2023 seçimlerinde davalarına destek vermelerini isteyecek.

SANIKLAR DAHİL BİRÇOK KİŞİ KATILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek konuşmacı olacağı törende, sporcular, sanatçılar, cemaat vakıfları, Alevi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve girişimciler, sanatçılar, genç çevreciler ve kadınlar, şehit ve gazi yakınları, engelliler, temsilciler. siyasi partiler, yabancı heyetler, akademisyenler, gazeteciler ve sosyal medya etkinliklerine de katılacak.

3 TARAFLI HER ŞEY UNUTUYOR

28 Ekim’de Ankara Arena’da yapılacak AK Parti etkinliğine uzun zamandan sonra ilk kez muhalefet partileri ve medya da davet edildi.

davet edildi:

“Türkiye Yıllık Pazarlama Konferansı”nda; Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Hür Dava Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Vatan Partisi, Refah Partisi, Anavatan Partisi ve İyi Parti davet edildi. .

Davetsiz:

DEVA, HDP ve Gelecek Partisi davet edilmedi.

UZMANLAR DA ALIYOR
Bir diğer önemli konuk listesinde ise muhalif gazeteciler olarak bilinen isimler yer aldı.

Listede Nevşin Mengü, Fatih Portakal, Soner Yalçın, Uğur Dündar gibi isimler yer alıyor. Daveti alan kişilerin bir kısmı anket açarak karar vermeye çalışırken, bir kısmı da gideceklerini kamuoyuna duyurdu.

GİZLİ anlamına gelen ‘TÜRKİYE’NİN YÜZYILI’ LOGOSU

16 yıldız Türkiye tarihinin en önemli olaylarını temsil ederken, bayrağımıza katılan tek yıldız ortak mirasımızı temsil etmektedir. Türk Yüzyılı vizyonunun uluslararası doğası, logonun dairesel şekli ile vurgulanmaktadır. Çemberden gelen güneş ışınlarının her biri Cumhuriyetimizin her yılını temsil eder ve toplamda 100 adettir.

Şakir ZÜMRE’NİN MESAJI VE HİKAYESİ: HAYALLER GERÇEK OLUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20.23’te “Türkiye’nin Yüzüncü Yılı”nı paylaştı. Erdoğan’ın mesajında, “Türkiye Yüzyılı vizyonu ile ülkemizin yaptıklarından ve geliştiğinden payımız olacak, eski yollar yaşayacak ve hayallerimiz gerçek olacak.” dedi. “Yüzyıl Türkiye”nin ilk filmi, savunmanın temel taşlarından biri olan Şakir Zümre hakkında hazırlandı.

FAHRETTİN ALTUN: ÇOK AĞRI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, filmle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türk güvenliğinin temel taşlarından biri olan Şakir Zümre’nin 100 yıl önceki hayali, bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle bir bir yaşıyor. Türkiye Yüzyılının vizyonudur, nice büyük projeler, büyük başarılar.” sözlerini kullandı.

FİLM HİKAYESİ

Film, bir kızın Asırlık Düşler Sergisi’nde bir fotoğrafta Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında duran dedesine sormasıyla başlar. Filmde Türk savunmasının en önemli isimlerinden Şakir Zümre’nin hikayesi dedesi tarafından torununa anlatılıyor.

Atatürk’ün 100 yıl önce Şakir Zümre’den Türkiye’de yerli ve milli silah sanayisinin kurulmasına öncelik vermesini istediğini anlatan filmde, Şakir Zümre’nin Atatürk’ün teşvikiyle Türk Sanayi Harp ve Maden Fabrikası’nı kurduğunu, çok sayıda bomba ve bombanın bulunduğunu söylüyor. denizaltılar. çok önemli bir savunma yaptıkları söyleniyor.

Filmde, Atatürk’ün ölümünden sonra, İkinci Dünya Savaşı sırasında Şakir Zümre’nin fabrikasını soba fabrikasına dönüştürmesiyle fabrikanın çeşitli nedenlerle kapanmak zorunda kaldığı anlatılıyor.

Filmin ikinci bölümünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde oluşturulan ulusal güvenlik sisteminin Türkiye’nin hayalini gerçekleştirmesine dikkat çekilmektedir.

filmde“Birlikte asırlık hayalimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 100 Yıllık Düşler Asırlık Projeler” iTürk Yüzyılı logosu kelimeleri ile vurgulanır.

kaynak: MADDE 7, AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın