medyauzmani.com
İşte Bu Hafta Dikkate Alınacak 4 Altcoin: Tahminler Yeniden Başladı! – Özgün Fikirler

İşte Bu Hafta Dikkate Alınacak 4 Altcoin: Tahminler Yeniden Başladı!

Tüccarlar odaklarını XRP, UNI, QNT ve EGLD’ye kaydırdıkça Bitcoin yaklaşık 20.000 doları konsolide etmeye devam ediyor. Kripto uzmanı Rakesh Upadhyay, Bitcoin ile birlikte yakın gelecekte ilginç görünen 4 altcoin projesinin grafiklerini analiz ediyor.

Kripto para piyasasına genel bakış

ABD doları çok yılın en yüksek seviyelerine yakın ve ABD piyasaları Haziran ayının en düşük seviyelerine yakınken, Bitcoin (BTC) ve kripto piyasalarının sürdürülebilir bir toparlanma başlatması zor oldu. Bu da algının yanlış olduğunu ve tüccarların hisselerinde risk almak istemediklerini gösteriyor.

ABD piyasaları, Eylül ayında NFP verilerinin yayınlanmasının ardından 7 Ekim’de keskin bir düşüş yaşadı. Ancak bu hafta küçük bir kar elde etmeyi başardı. Geçen hafta S&P 500 %1,5 ve Nasdaq Bileşik %0,7 yükseldi. Bu arada, Bitcoin yaklaşık %2’lik mütevazı bir kazançla haftayı bitirme yolunda ilerliyor.

Kripto piyasasının günlük görüşü / Kaynak: Coin360

kriptokoin.comGördüğünüz gibi, son birkaç günde Bitcoin, ABD piyasaları kapalıyken bile bir çöküşten kaçınmayı başardı. Bu, satış baskısının hafifleyebileceğinin ve tüccarların daha düşük seviyelerdeki varlıklarını bırakmak istemeyebileceklerinin ilk göstergesidir. Bununla birlikte, sürdürülebilir bir toparlanma için Bitcoin’in riske dayalı duyarlılığın geri dönüşünden desteğe ihtiyacı olacak. O zamana kadar, ticaret fırsatları sunan diğer altcoin hizmetleri ile düzenleyici süreç devam ediyor.

Kripto lideri Bitcoin (BTC) ilk sırada

Bitcoin, 50 günlük hareketli ortalamanın (19.961 $) üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bu da ayıların henüz pes etmediğini gösteriyor. Tüccarlar, 20 Ekim’de fiyatı 20 günün en yüksek seviyesinin (19.628$) altına itti. Ancak, destek açığını 18.626 dolardan artıramadı. Bu, boğaların diplerden alım yaptığını ve kısa vadede daha yüksek dipler yapmaya çalıştığını gösteriyor.

20 günlük düzleştirilmiş EMA ve medyanın altındaki göreli güç endeksi (RSI), arz ve talep arasında bir uyum olduğunu gösterir. Alıcıların kazanmak için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutması gerekecek. BTC’nin daha sonra 22.800 dolara ulaşması ve ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabilmesi mümkündür.

Aşağı yönde, boğaların bölgeyi tüm güçleriyle savunması beklendiğinden, ayılar fiyatı 18.626 doların altına 17.622 dolar bölgesine itmekte zorlanabilir. Bununla birlikte, alan kırılırsa, BTC düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. BTC bundan sonra 15.000 dolara düşmeli.

BTC’nin 20.475 $ direncinin üzerine çıkmaması, yatırımcıları kar elde etmeye teşvik edecektir. Bunun fiyatı hareket aralığının altına çekmesi mümkündür. Ancak biraz daha iyisi, boğaların yükseliş çizgisine düşüşü satın almasıdır.

Fiyat trendin üzerine çıkarsa, BTC tekrar 20,475 dolara yükselebilir. Boğaların üçgendeki yükselişi tamamlamak için fiyatı bu direncin üzerinde tutması ve tutması gerekiyor. Bu olursa, BTC’nin 22.825 dolar seviyesini karşılaması mümkündür. Yükseliş eğilimi sonunda reddedilecek ve yükselen çizginin altında kapanacak. Bu olursa, satışın artması ve BTC’nin 18.125 dolardan güçlü desteğe gitmesi olasıdır.

Odaktaki ilk altcoin Ripple (XRP)

XRP, Ekim’de 20 günlük EMA’nın (0,47 $) altına düştü. Bu, düşük hisselerin alıcıları cezbettiğini gösteriyor. 20 günlük EMA ve RSI’da aşırı alım noktalarına yakın bir artış, boğaların kazandığını gösteriyor.

Fiyat 0,56 dolardan yükselir ve üst direncin üzerine çıkarsa, XRP 0,66 dolardan olmalıdır. Bu seviyenin de ciddi sorunlara yol açması olasıdır. Bununla birlikte, boğalar bunu kırarsa, yukarı yönlü bir hareket 0,80 doların üzerine çıkabilir. Aslında, fiyat 0,56 dolardan düşerse ayılar XRP’yi 20 günlük EMA’ya geri çekecektir.Bu destek kırılırsa XRP 0,41 dolara düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir atış, fiyatı bir süreliğine 0,41 dolar ile 0,56 dolar arasında tutmak mümkün.

Altcoin yavaş yavaş 0,56 dolardan üst dirence doğru yükseliyor. Tüm hareketli parçalar yavaş yavaş yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu da tüketicilerin şanslı olduğunu gösteriyor. Altcoin 0,53 dolardan düştü, ancak boğalar 20-EMA’yı başarıyla savundu. Alıcılar fiyatı 0,53 ila 0,56 dolarlık direnç bölgesinin üzerine iterse, daha yüksek bir hareket olasıdır. 20-EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, boğaların ivme kaybettiğinin ilk işareti olacak. XRP, 50-SMA’ya ve ardından 0,44 $’a düşmeli.

Uniswap (UNI), spot ışığında başka bir altcoin

UNI hareket etmekten çok ticaret yapıyor. Bu, ineklerin iyileşmelerine devam etmeye çalıştığını gösterir. Bu, dahil edilmesinin nedenlerinden biridir.

Fiyat, üst dirençten 7 dolardan düştü. Ancak boğalar, EMA’daki 20 günlük (6.42 dolar) düzeltmeyi durdurmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyeden güçlü bir şekilde geri çekilirse, alıcıların tasarruf etmek için düşüşleri kullandığını gösterecektir. Boğalar, fiyatı 7 ila 7.36 dolar arasında direnç alanının üzerine çekmeye çalışacak. Başarılı olursa, UNI 8.67 dolara yükselmelidir. Tersine, fiyat düşer ve 6 doların altına düşerse, UNI için 5.66 dolardan güçlü bir destek düşüşü mümkündür.

UNI, büyük dirençten 7 dolardan keskin bir düşüş yaşadı ve hareketli ortalamaların altına yerleşti. Bu, ayıların uzaktan güce sahip olduğunu gösterir. Fiyat hareket trendinden düşüyorsa, satışı artırmak mümkündür. Bu nedenle, UNI 6,20 dolara ve ardından 6 dolara düşmelidir. Bunu önlemek için boğalar, fiyatı trendin üzerinde tutmalı ve tutmalıdır. Bu olduğunda, UNI’nin güçlü direnci 7 dolarda yeniden test etmesi olasıdır.Bu direncin üstesinden gelinirse, UNI 7.36 dolara yükselmelidir.

Bu listedeki üçüncü alt küme Quant’tır (QNT).

QNT, 27 Eylül’de baş ve omuz değiştirme işlemini tamamladı. Bu nedenle, 2 Ekim’deki yeniden muayene sırasında, onu desteklemek için boyun kontrol hattını döndürdüler.

Son birkaç gündeki ralli, RSI’yi aşırı alım bölgesine gönderdi. Bu nedenle, altcoin 162 $ seviyesindeki üst dirence yakın. Bu, boğalar için bir sorun olabilir. Ancak, dips satın alınabilir. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri çekilirse, duyarlılığın rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya kaydığını gösterecektir. Bu, 162 doların üzerinde bir kırılma şansını artıracaktır. Bu olursa, QNT’nin 200$’lık ve ardından 230$’lık modelle eşleşmesi mümkündür. Ayılar bu olumlu hissi bozmak istiyorlarsa, fiyatı boyun ve 50 günlük SMA’nın (112 $) altına itmek zorunda kalacaklar.

Altcoin, 147 doları kırdığından beri aktif durumda. Dikey montajlar sabit değildir ve konsolidasyona veya iyileştirmeye yol açar. Bu durumda fiyat, boğa koruması için önemli bir destek olan 20-EMA’ya düşebilir. Fiyat bu destekten geri dönerse, boğaların düşüşleri alım fırsatları olarak görmeye devam edeceğini gösterecektir. Hareketin bir sonraki aşamasına başlamak için 162 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış mümkündür. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden önemli ölçüde düşerse ve 20-EMA’nın altına atlarsa, boğaların çıkışa koşabileceğini gösterebilir. Bunun QNT’yi 130 dolara düşürmesi mümkündür.

Altcoin Elrond (EGLD)

EGLD, 3 Ekim’de trend çizgisinin üzerine çıktı ve 20 günlük EMA (51$) yükselmeye başladı. Bu, yakın gelecekte olası bir değişikliği gösterir. Bu senin seçimin yüzünden.

EGLD 57 dolar civarında dirençle karşı karşıya. Bununla birlikte, iyi bir işaret, ineklerin fazla yer kaybetmemesidir. Bu, tüccarların toparlanmanın devam etmesini bekledikleri için pozisyonlarını terk etmediklerini gösteriyor. Boğalar fiyatı 57 doların üzerine çıkarsa, EGLD 62 dolara ve ardından 70 dolara yükselecek. Öte yandan, fiyat 57 dolardan düşerse ve 53 doların altına düşerse, ayılar EGLD’yi hareketli ortalamaya çekecektir. Bu desteğin kırılması halinde EGLD için 47-45$ bölgesine bir düşüş mümkün.

47 dolardan 57 dolara keskin bir yükselişin ardından altcoin düşüş eğilimine hazırlanıyor. Alıcılar fiyatı kanalın üzerine çıkarsa, EGLD direnci 57 dolarda tekrar test etmelidir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir. Aslında, fiyat düşerse ve 20-EMA’nın altına düşerse, EGLD’nin kanal içinde daha fazla zaman geçireceğini gösterir. Ayılar, düşmek için kapıları açmak için ağacı yoldan aşağı iter.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın