medyauzmani.com
İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 10 Olay! – Özgün Fikirler

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 10 Olay!

Bitcoin (BTC) yeni haftaya 20.000 doların altında başlıyor. Benzer bir haftalık kapanıştan sonra, BTC/USD hala birkaç haftalık ticaretin bitmesini bekliyor. Bu hareket uzun süredir var, ancak şimdiye kadar piyasa bunu gerçekleştirecek desteğe sahip değildi. Destek ve muhalefet bölümleri rakipsiz kaldı. Peki, bu hafta pazarlama stratejinizi oluştururken nelere dikkat etmelisiniz? İşte bu hafta dikkat etmeniz gereken olaylar…

Piyasa oynaklığı sona erecek mi?

Bitcoin Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaşıyor olsa da, haftalık mum 19.400 doların üzerinde kapandı. Bir hafta boyunca BTC/USD, piyasanın düz veya düşüş eğiliminde olduğu bir mum bandı oluşturmaya devam etti. Uzmanlara göre bu, istikrarsızlığın sona ereceğine dair yaygın bir işaret.

Bu çıkış olayı kısa vadede zaten tahmin edilmişti, bu Cuma günü ABD’deki işlerin geçici bir satışa yol açtığı zaman geldi. Bu ineğe 20.000 dolara mal oldu. Artık uzmanlar kritik anlarda tekrarlayan işler arıyorlar.

Yatırımcı ve tüccar Jordan Lindsey, ticaret arttıkça Bitcoin ticaretinde bir düşüş bildirdi. Bu görüş şu anda, tarihi boyunca oynaklığı izleyen benzersiz bir gösterge olan Bitcoin geçmiş oynaklık endeksi (BVOL) tarafından desteklenmektedir. Şu anda, BVOL, Bitcoin’in varlığından bu yana yalnızca birkaç kez görülen bir düşük seviyede.

Kripto varlık araştırma ve ticaret şirketi Reflexivity Research’ün kurucu ortağı William Clemente, BVOL verilerini “önemli” olarak nitelendirdi. Bununla birlikte, başka bir Livecoin makalesi, volatilite çok düşük olduğunda BTC/USD’nin piyasanın istediğinden daha uzun süre ralli yapma eğiliminde olduğunu bildirdi.

Eylül ayı TÜFE verileri şimdiye kadarki en büyük haftayı gösterecek

Daha geniş ekonomiye dönersek, bu hafta BTC fiyatlarını tetiklemek için fazlasıyla yeterli. 12 Ekim’den itibaren, ekonomik veriler daha hızlı ve daha hızlı açıklanacak ve Rusya-Ukrayna ihtilafı üzerindeki gerilimler tırmanırken borsa oynaklığı oynaklığını koruyor. Kripto analisti William Clemente, “Önümüzdeki hafta ilginç olacak: ÜFE, FOMC dakikaları, TÜFE, İlk işsizlik ve perakende satışlar.”

FED’in önümüzdeki ay yeni bir artışa yaklaşırken temel politikasını belirleyecek olan 13 Ekim’deki Eylül ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin özellikle ilgi çekici olduğunu da sözlerine ekledi. Geçmiş verilere dayalı TÜFE enflasyon düzeltmeleri tahmin edilemez olsa da, her bir veri açıklaması piyasada hem yukarı hem aşağı yönlü olağandışı oynaklık yaratır. Bu ay trendi tekrarlarsa, spekülatif uzun ve kısa işlemler giderek daha fazla tasfiye edilebilir. Bu arada ABD dışında Avrupa da son günlerde Rusya-Ukrayna savaşının doruk noktasına ulaşan olaylarla gündemde.

Oranlar Ağustos 2021’den itibaren büyük bir artış görecek

Bitcoin içindeki gelişmeler, hafta başlarken güven artışı için zemin hazırlayabilir. Güncel istatistiklere göre Bitcoin madenciliği sorunu 10 Ekim’de yüzde 13 gibi önemli bir artışa sahip olacak. Bu rakamlar şaşırtıcı veriler sağlıyor. Böyle bir artış, internet hizmetlerindeki artışa paralel olarak madencilik rekabetinin de arttığını göstermektedir. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı hala iki yıla yakın. Madenciler çok düşük karlara sahip olacak ve çoğu, mevcut değerlerine çok yakın üretim maliyetlerine sahip olacak.

Artış, finansal taahhütle birlikte, madencilerin kamulaştırma riskini artırarak karları sıkılaştırmalıdır. Analist Dylan LeClair geçen hafta kriz hakkında “Bitcoin madencileri durmayacak” dedi. Madencilerin nerede sorunlarla karşılaşmaya başlayabileceğini tahmin eden on zincir analitik şirketi Glassnode, en son stratejileri için yaklaşık 18.000 dolarlık bir noktaya dikkat çekti.

Düşük bir BTC fiyatının zamanı geldi mi?

Varlık Yöneticisi Capriole CEO’su Charles Edwards, BTC/USD’nin ayı piyasasında ne zaman dibe vuracağını düşünerek geçmişe bir göz attı. Edwards, bu hafta sonu Clemente’ye ek olarak, 2018 ve 2014’te Bitcoin’in düzenli bir yükselişin ardından kısa bir süre içinde bir makro dip kaydettiğini belirtti. Clemente’nin Bitcoin’in tüm zamanların en yüksekleri ile sonraki en düşükleri arasındaki mesafeyi karşılaştıran grafiğiyle ilgili olarak, “Son 2 Bitcoin hareketinin düştüğü 90 günlük bir penceredeyiz” dedi.

Etki öncekine benzer

Popüler piyasa göstergesi olan Crypto Fear and Greed Index’e göre, 2022’nin çoğunda olduğu gibi kriptoda da “büyük korku” hâlâ baskın durumda. Fear & Greed 22/100 puanla en düşük noktasında. birkaç hafta. Yılın başında, iki ayda şimdiye kadarki en uzun “aşırı açgözlülük” serisini gördü.

Takip edilecek makroekonomik veriler

Yukarıdaki nedenlere ek olarak, kriptokoin.com Duyurduğumuz gibi, Chicago FED Başkanı’nın konuşması bugün saat 16:00 CET’de gerçekleşecek. Ayrıca IMF toplantısının ilk oturumu 18 CEST’de yapılacak. 13 Ekim’de ABD TÜFE verileri 15.30 CEST’de açıklanacak. FOMC tutanakları 13 Ekim 21 CET’de yayınlanacak. Aynı gün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın konuşması da yer alacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın