https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İstanbul Sanayi Odası: KDV sistemi günümüzde tüketim vergisi olmaktan çıktı - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İstanbul Sanayi Odası: KDV sistemi günümüzde tüketim vergisi olmaktan çıktı

İstanbul Sanayi Odası: KDV sistemi günümüzde tüketim vergisi olmaktan çıktı

İstanbul Sanayi Odası Başkanlık Divanı, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Sanayici için önemli gündem konularını görüşmek üzere Noureddine Al-Nabati ile bir araya geldi. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçevan’ın ev sahipliğinde İSO’nun Udakule’deki merkezinde düzenlenen toplantıya İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhammaratlı da katılarak Ayhan Saruhan ile dostluk kurdu.

Toplantıda, Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı Başkanlığı tarafından mevcut katma değer vergisi sisteminin sorunları dile getirildi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Noureddine Nabati, sanayicilerin talep ettiği yeni KDV düzenlemelerine ilişkin İSO’nun hazırladığı raporu sundu. Raporda, 35 yılı aşkın süredir yürürlükte olan mevcut katma değer vergisi sisteminin günümüzde artık bir tüketim vergisi olmaktan çıktığı vurgulandı. Katma değer vergisinin bugünkü haliyle sanayiciye büyük bir mali yük haline geldiğini belirtti.

Bu nedenle rapor, mevcut KDV sisteminin gözden geçirilmesini talep etmektedir. Mevcut KDV sisteminin basitleştirilmesi ve üretime yük olmayan bir şekle dönüştürülmesi için hızlı bir şekilde hayata geçirilebilecek öneriler var. KDV sisteminde sunulacak reform önerilerini içeren kapsamlı rapor görüşmenin ardından kitapçık olarak Nebati Bakan Yardımcısına sunuldu.

Toplantıda sektördeki güncel konulara ilişkin fikir alışverişinde bulunulurken, yatırım ortamı, vergilendirme ve finansman konuları başta olmak üzere sorunlar ve çözüm önerileri de masaya yatırıldı.


Kaynak: İstanbul Sanayi Odası
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın