medyauzmani.com
İsrail Savunma Bakanı Gantz’dan Türkiye’den açıklama: Ekibime talimat verdim – Özgün Fikirler

İsrail Savunma Bakanı Gantz’dan Türkiye’den açıklama: Ekibime talimat verdim

Gantz, Türkiye ziyaretinin ardından Ankara Esenboğa havaalanında Türk gazetecilere bir konuşma yaptı.

Türkiye ve İsrail’in güvenlikle ilgili birçok sorun yaşadığını kaydeden Gantz, “Güvenlik alanında yeniden tesis ettiğimiz ilişkimiz Ortadoğu’nun istikrar ve güvenliğine ve İbrahim Antlaşması’nın olumlu sonuçlarına katkı sağlayacaktır” dedi. dedi.

İki ülkenin bölgede istikrar, güvenlik ve kalkınma istediğini, terörle mücadelenin işbirliği gerektirdiğini anlatan Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, (Milli Savunma) Bakanı (Hulusi) Akar ve güvenlik güçlerine vatandaşlara teşekkür ediyorum. İsrail ve terör riski altındaki Yahudiler için. İşbirliğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.

“EKİPİMİ BANA ÖĞRETTİLER”

Gantz ayrıca ekibine istikrarlı bir ilişki ve açık iletişim hatları sürdürmelerini tavsiye ettiğini söyledi. kelimeleri kullandı.

TÜRKİYE İLE ARTAN ÇATIŞMA FİLİSTİNLİLERLE İLGİLİ

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gantz, daha önce ne kullandığını, iki ülke arasındaki ilişkinin farklı şekillerde ölçüldüğünü ortaya koydu.

İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin son on yılda olumsuz da olsa aktif olduğunu anlatan Gantz, çatışmanın Filistinliler üzerinde büyük etkisi olduğunu söyledi.

İki ülkenin hala farklı düşündüklerini fark eden Gantz, “İsrail’in güvenliği konusunda endişeleri var. Filistin halkının mali ve insani yardım ve yardım almak istediğini de anlıyoruz. Bu farklılığı çözmenin bir yolunu bulacağız. ilişkiler” dedi.

Güvenlik alanında iki ülke arasında bir anlaşma olup olmayacağı sorulduğunda Gantz, “İki ülke arasındaki güvenlikle ilgili bu düzeydeki ilk görüşme bize kapıları açtı ve gelecekte işbirliğinin yolunu gösterdi. .Herhangi bir çalışmadan bahsetmedik ama ileride yapılacak anlaşma dahilinde görüşülecektir.” yanıtını verdi.

Gantz, ülkesinde yaklaşan seçimlerin iki ülke arasındaki ilişkilere etkisi hakkında da bir soru sordu. “Umarım bir süre için bu son seçim olur ve istikrarlı bir hükümet kurulur. Bana göre hükümet ne yaparsa yapsın çifte sınav ve çıkarlarımız aynı kalacak. Umarım ilişkimizi olabildiğince güçlendirebiliriz. ” O cevapladı.

YUNANİSTAN ZİYARETİ NEDEN ERTELENDİ?

Gantz, Yunanistan ziyaretinin ertelenmesiyle ilgili olarak, “Ziyaretimi teknik ve güvenlik nedenleriyle iptal ettim” dedi. kelimeleri kullandı.

Sayın Gantz, konuyla ilgili Yunan mevkidaşını bilgilendirdiğini, memnuniyetle karşılandığını ve anlaşıldığını, Türkiye ve Yunanistan’ın istikrarı sağlamak için sorunları diyalog yoluyla çözmenin yollarını bulmasını istediğini söyledi.

Güvenlik kubbesinin Kıbrıs Rum Yönetimi’ne konuşlandırılmasıyla ilgili bir soruya yanıt veren Gantz, “Bu konuyu henüz görüşmedik. İleride göreceğiz. Yaptığımız çeşitli projelerle ilgili ayrıntılara girmeyeceğim. başka yerde yapıyor” dedi.

TÜRKİYE İSRAİL’DEN F-35S ALMASINI İSTEDİ Mİ?

Gantz, Türkiye’nin İsrail’den kendisine F35 savaş uçaklarını teslim etmesi için yardım talebinde bulunmasına da değinerek, “Bu ABD ile Türkiye arasındaki bir mesele” dedi. değerlendirmesini yaptı.

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın