medyauzmani.com
İş yeri kira ödemelerinde faturalarda indirimli KDV oranı ne kadar süre geçerli oluyor? – Özgün Fikirler

İş yeri kira ödemelerinde faturalarda indirimli KDV oranı ne kadar süre geçerli oluyor?

Restoran ve turistik otellerdeki yerlerin kira bedelleri üzerinden %8 olan katma değer vergisi 31.07.2021 tarihine kadar uzatılmıştır. Vergi oranı 1 Ağustos 2021’den itibaren %18 olarak mı değiştirilecek yoksa %8 ile aynı mı kalacak?

Bahsettiğiniz indirimli fiyat 30.09.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
Uzatma açıklaması 30.07.2021 tarihinde sitemizde duyurulmuştur.

İlana ulaşmak için aşağıdaki linki inceleyiniz.

Bazı sektörlerde uygulanan KDV oranları ve kira ödemesi alıkoyma oranı (%10) Uygulama süresi 30.09.2021’e uzatıldı

Bugün (30.07.2021) Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararları ile (Katma Değer Vergisi için 4312 Sayılı Karar, 4311 Sayılı Karar) aşağıdaki tablodan da görüleceği üzere bazı sektörlerde KDV oranlarının süresi indirimli olarak uygulanan , 30.09 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Dahası; %10 olan kira ödemelerinde vergi stopajı 30.09.2021 tarihine kadar da geçerli olacaktır.

Kira ödemelerinden cayma oranı %10 (30.09.2021 tarihine kadar)


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın