https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İptal sözleşmelerinde damga vergisi oranı nedir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İptal sözleşmelerinde damga vergisi oranı nedir?

İptal sözleşmelerinde damga vergisi oranı nedir?

Miras sözleşmesinde damga vergisi oranı nedir?

‘Sözleşme’ üzerinden hesaplanacak DV oranı binde 9,48’dir.

Sözleşmenin taraflarından herhangi biri öder.

Şirketimiz yurtdışındaki grup şirketlerinden birinden kredi alarak KKDF vergisini ödemiş ve bu kredi çerçevesinde sözleşme imzalamıştır. Şirket, sözleşmedeki temel ödeme koşullarını yenileyerek yeni bir sözleşme hazırladı. Bu yeni sözleşme için damga vergisi gerekli mi?

Sözleşme yeniden düzenlenir ve imzalanırsa günlük değer hesaplanır.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın