https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İncelenen yıllar için vergi matrahını artırabilir miyiz? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İncelenen yıllar için vergi matrahını artırabilir miyiz?

İncelenen yıllar için vergi matrahını artırabilir miyiz?

2017 yılı vergi incelememiz 01/08/2021 tarihinde tamamlanmış olup, vergi suçu cezası, vergi ziyaı ve vergiler ile ilgili bugün tebligat tarafımıza ulaşmıştır. Bu durumda vergi matrahını artırabilir miyiz?

Vergi matrahının artırılmasına engel bir durum yoktur. yapabilirsin. 7326 Sayılı Kanun’u kullanarak muayeneden kaynaklanan vergi ve cezalar için ödeme yapma veya dava açma hakkınız bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aşağıdaki linkten yapılan açıklamayı inceleyiniz.

7326 Sayılı Kanun kapsamında işletme aktifinde kayıtlı olan tesisimize ait makineyi yeniden değerlemekteyiz. Sabit kıymetlerimiz 5 yıl süreyle aktiflerimizde bulunmaktadır.

Yeniden değerlenen kısmın iki yıl sonra satışından KDV doğar mı?

Yeniden değerlenen atık miktarı üzerinden düzenlenecek faturada KDV hesaplanır (Gayrimenkul hariç KDV 17/4).


Kaynak: ismmmo, GİB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın