medyauzmani.com
İmar barışında yapı ruhsat harcı ödeme süresinin 6 ay uzatılması – Özgün Fikirler

İmar barışında yapı ruhsat harcı ödeme süresinin 6 ay uzatılması

İmar barışında yapı ruhsat harcı ödeme süresinin 6 ay uzatılması

1 Temmuz 2019 tarih ve 30818 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ruhsat ve eklerine aykırı davranan veya yetkisiz kişiler hakkında yapı kayıt belgesi almak için başvuruda bulunanların yapı kayıt ücreti ödeme süresinin uzatılmasına karar Karar No:1267) İmar barışı ile Bina tapu harcı ödeme süresi değişti.

Karara göre, 31 Temmuz 2019 tarihine kadar yapı kayıt ücretinin en az yüzde 25’ini yatıranlar, kalan tutarı önümüzdeki aylarda taksitler halinde ödeyebilecek.
Kalan tutar her ayın ilk günü yüzde 2 oranında artacaktır.

Çözünürlük için buraya tıklayın.


Kaynak: Resmi Gazete
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın