https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İmalat sanayine 6 milyon TL’ye varan destek - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İmalat sanayine 6 milyon TL’ye varan destek

İmalat sanayine 6 milyon TL’ye varan destek

Ar-Ge, Kar, Geliştirme ve İnovasyon Destek Programı için ilk çağrı

Bakan Varank yeni başvuruyu açıkladı. “İmalat sanayinde otomotiv ve elektronik sektörünü destekleyeceğiz”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in yeniden yapılandırdığı ve adını Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon olarak koyduğu sübvansiyon programının ilk çağrısını açıkladı. Bakan Varank, imalat sanayinin otomotiv ve elektronik sektörlerine çağrı yaptıklarını, program kapsamında orta ölçekli firmalara 6 milyon TL’ye kadar destek vereceklerini açıkladı.

Bakan Varank, Uludağ’daki Ekonomi Zirvesi’nde konuştu. Zirveye video konferans şeklinde katılan Varank, iletişim programı hakkında şunları söyledi.

Ür-Ge birimi ekledik

Bu zirve vesilesiyle tüm girişimcilerimize KOSGEB’in Ar-Ge programını duyurmak istiyorum. Yeni programa Ar-Ge, Kazanç, Gelişim ve İnovasyon Destek Programı adını verdik. Önceki sürümden farklı olarak, bir ürün geliştirme destek modülü ekledik. KOBİ’lerimiz bu programdan talebe göre seçilen sektörlerde üst limitleri artırılarak faydalanabilecektir.

İki öncelikli sektör

Bugün itibariyle ilk aramayı yapıyoruz. Bu çağrımızda imalat sanayinde destekleyeceğimiz iki öncelikli sektörü belirledik. Biri araba, diğeri elektronik. Elektrikli veya hidrojenle çalışan araçlar, piller, yakıt hücreleri ve pil teknolojileri gibi konularda Ar-Ge, inovasyon, kar ve geliştirme projelerine destek vereceğiz. Elektronik sektöründe 5G gibi yeni nesil mobil iletişim teknolojileri alanında araştırma, geliştirme, inovasyon ve ür-ge projelerine destek sağlayacağız.

18 Mayıs’a kadar açık

Her iki bileşen kapsamında desteklediğimiz KOBİ’ler, TOGG gibi vizyoner projelerde tedarik ekosisteminin şekillenmesine önemli katkı sağlayacaktır. Program kapsamında orta ölçekli firmalara 6 milyon liraya, küçük işletmelere ise 1,5 milyon liraya kadar destek sağlayacağız. Çağrımız 18 Mayıs’a kadar açıktır. Bu alanda çalışan küçük ve orta ölçekli firmaları bu destekten yararlanmaya davet ediyorum.


Kaynak: KOSGEB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın