medyauzmani.com
İhracat işlemlerinde kullanılan ambalaj malzemeleri için gekap beyannamesi gerekli midir? – Özgün Fikirler

İhracat işlemlerinde kullanılan ambalaj malzemeleri için gekap beyannamesi gerekli midir?

Gekap mükellefi olmayan bir mükellef, 2020 yılı Kasım ayında bir firmadan palet satın almış ve bu paleti kullanarak ürünlerini piyasaya satmıştır. Bu durumda gekap ilanı verilmeli midir?

Bir Gekap beyannamesi verilecek ve ardından sorumluluk sona erebilecektir. Sorumluluk sona erene kadar boş beyan verilir.


İthalatçı firma, ithal ettiği ürünleri paketleyip yurt dışına koli olarak gönderirse çanta beyannamesi vermek zorunda mı?

İhracatta kullanılan ambalaj malzemeleri için Gekap beyannamesi verilmez.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıdaki kılavuza bakın.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın