https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İhracat faturaları hangi tarihte ilgili beyannamelere yansıtılmalıdır? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İhracat faturaları hangi tarihte ilgili beyannamelere yansıtılmalıdır?

İhracat faturaları hangi tarihte ilgili beyannamelere yansıtılmalıdır?

Malzemeler serbest bölge fatura tarihi 26/12/2020, işlem formu ve bölge giriş formu tarihi 27/12/2020, giriş çıkış tarihi 01/02/2021 tarihine kadar satılmıştır. form içinde. Bu durumda KDV beyannamesindeki bildirim. Gümrük vergisine göre 01/02/2021 tarihi olan Ocak ayında KDV beyannamesinde beyan edilmesi gerekir mi?

Ocak ayı KDV beyannamesinde yazıyor.


Şirket tarafından yapılan ithalatlar için gümrük beyannamesi, mal bedeli, navlun, sigorta ve yerel masrafları içerir. Bunların toplamı KDV matrahını oluşturmakta ve ödenen KDV tutarı da bu matraha tekabül etmektedir. Bunun dışında lojistik firmasından konşimento var. Gümrük beyannamesindeki navlun ile lojistik firmasından gelen navlun aynı mı? Miktar olarak birbirine uymuyor ve 40 TL civarında küsuratlı farklar var. Burada ayrıca bir muhasebe girişi gerekli midir?

Kesirler arasındaki farkın sebebi nedir? Fark bilinmiyorsa KKEG olarak kaydedilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın