https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İcra, konferans ve konferans hizmeti veren firmalar hizmet faturalarında KDV kesintisi yapmalı mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » İcra, konferans ve konferans hizmeti veren firmalar hizmet faturalarında KDV kesintisi yapmalı mı?

İcra, konferans ve konferans hizmeti veren firmalar hizmet faturalarında KDV kesintisi yapmalı mı?

Gösteri, konferans, konferans, ticaret fuarı vb. 1000 TL üzeri satışlarda mükellefimiz tarafından nace kodlu etkinlik organizasyonu stopaja tabi midir?

Açıklamada aşağıdaki tanım verilmiştir. 2.1.3.2.15.2. ticari reklam kapsamında, ticaret, ticaret, ticaret veya bir meslekle bağlantılı olarak; Bir mal veya hizmetin satışını veya kiralanmasını sağlamak, hedef kitleyi bilgilendirmek veya ikna etmek amacıyla reklamcılar tarafından yazılı, görsel, işitsel ve benzeri her türlü yöntemle yürütülen pazarlama iletişimi niteliğindeki reklamlardır.

Mal veya hizmetlerin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla ticari reklam hizmetlerinin her türlü satın alınması (reklam danışmanlığı, reklam planlaması, reklam içeriğinin hazırlanması ve tasarımı ve reklam yayıncılığı gibi reklamla ilgili hizmetler dahil) rezervasyonun kapsamına girer.

Buna göre, mükellefler ve belirlenmiş alıcılar tarafından mal veya hizmetlerin tanıtımına ve pazarlanmasına yönelik her türlü ticari reklam hizmeti alımlarında (reklam danışmanlığı, reklam planlaması, reklam içeriğinin hazırlanması ve tasarımı, reklam yayıncılığı gibi reklamla ilgili hizmetler dahil) ( 3/10) KDV indirimi uygulaması olacaktır.

Firma reklam hizmeti veriyorsa çekiliş yapılacaktır.

Firmamız sokak aydınlatma direkleri imalatı yapmaktadır. Yaptığım direk yerinde monte edildiğinde kesilecek olan montaj ücreti faturasına KDV indirimi uygulanmalı mı?

Alıcı, değerlendirilen kurum ve kuruluşlar arasında yer almıyorsa KDV tevkifatı uygulanmayacaktır.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makaledeki belirli içerikten yola çıkarak işinizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Gerçek veya tüzel, özel veya resmi kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek kayıp veya zararlardan sorumlu değildir.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın