medyauzmani.com
Hurda teslimatı için fatura kesilmeli mi? – Özgün Fikirler

Hurda teslimatı için fatura kesilmeli mi?

Bilgisayar parçaları satan firmanın kaybolan ve kullanılamayan bilgisayar parçaları, konşimento ile bedelsiz olarak hurdacıya verildi.
Elektronik fatura ödeyen biri olarak bu ücretsiz bölümleri faturalandırmak gerekli midir?

Hurda satışı için hurdacıya fatura keseceksiniz.

Hurda satıcısı elektronik fatura mükellefi ise elektronik fatura düzenlenir; Aksi takdirde elektronik arşiv faturası düzenlenecektir.

Ücretsiz fatura düzenlenmez. Hurdanın kilogram olarak satılması durumunda bu fiyat faturaya yazılır.

Hurda satışlarda KDV hesaplanmaz. KDV istisnası, ancak bu kısımlar için daha önce kesilen KDV, KDV beyannamesine ek KDV olarak eklenir.

Atık satışlarında KDV’siz muhasebe kaydı Ne elde edilirse

————————— / —————————————

100/102/101/127 (satış fiyatı) (b)

257252/253/254/255 649 (A)

—————————– / ——————————————

Satıştan zarar gelmesi durumunda

————————— / ——————–

100/102/101/127 (satış fiyatı) (B)

257659252/253/254/255 (bir)

—————————— / —————————————–


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın