medyauzmani.com
Hangi yiyecekler sivilceye neden olur? – Ferishtah.com – Özgün Fikirler

Hangi yiyecekler sivilceye neden olur? – Ferishtah.com

Yaşınız ne olursa olsun cildiniz sivilcelere yatkınsa bu sizin için en büyük sorunlardan biridir. Kullandığınız ürünlerden yediğiniz ve içtiğiniz şeylere kadar hem alışkanlıklarınızı hem de rutininizi bu cilt sorununa göre düzenlemeniz gerekebilir. Cildiniz için doğru ürünleri kullanmak ve düzenli bir bakım rutini uygulamak önemli olmakla birlikte, yediklerinize de dikkat etmek önemlidir.
Peki, hangi yiyecekler sivilceye neden olur ve sivilceye eğilimli cilt hangi yiyeceklerden kaçınmalıdır? Yeme kalıpları nasıl oluşturulur?

İşte sivilceye neden olan besinler…

kırmızı yiyecekler

Biber, kırmızı biber ve domates gibi kırmızı renkli yiyecekler doğrudan sivilceye neden olmaz, ancak sivilceyi daha da fazla kızarıklığa neden olabilir. Bu ürünleri belirli aralıklarla yeme düzeninize dahil etmeniz daha doğru olacaktır.

kafein

Akneye neden olan kafeinli içecekler

Akneye neden olan yiyecekler ve akne yapan içeceklere dikkat edilmelidir. Kahve, çay gibi kafeinli içecekleri bol miktarda tüketmek; Akne oluşumuna yol açabilir. Kafeinli içecekler vücudunuzdaki su miktarını azaltır, çünkü daha sık idrara çıkmanıza neden olur ve bu da sivilcelerin çıkmasına neden olabilir. Kafeinli içecekler içmeye alışkınsanız, bol su içtiğinizden emin olarak dengeyi sağlayabilirsiniz.

şekerler

Akneye neden olan besinler

Her şeyin belası olarak gösterilen işlenmiş şeker; Aynı zamanda sivilceye neden olan besinlerden biridir. vücuttaki kan şekeri seviyesini hızla değiştiren işlenmiş şeker; Gözenekleri genişlettiği ve bağışıklık sistemini zayıflattığı için sivilce oluşumuna neden olur.

Beyaz ekmek

Ekmek sivilce yapar mı?

Sivilce oluşumuna neden olan bir diğer besin ise ekmektir. Beyaz undan yapılan ekmek sadece sivilceler için değil sağlık için de tercih edilmesi gereken bir besindir. Bunun yerine tam buğday unu veya çavdar unu gibi sağlıklı unlarla yapılan ekmekler tercih edilebilir.

Süt ve süt ürünleri

Süt ürünleri sivilce yapar mı?

Süt ve süt ürünleri, tüm cilt tiplerinde olmasa da bazı insanlarda sivilceye neden olan besinlerdir. Aşırı süt, peynir ve özellikle yoğurt tüketimi; Ciltte siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Bunu anlamak için kısa süreli de olsa süt ve süt ürünlerine ara vererek cildin verdiği tepkiye bakabilirsiniz.

Fast food

Akneye neden olan yiyecekler

Sivilce denilince ilk akla gelen sağlıksız ve düzensiz beslenmedir. Bu diyeti oluşturan temel besinler fast food diyebileceğimiz besinlerdir; Hızlı tüketime uygun besinlerdir. Yapılan araştırmalara göre fast food tüketen kişilerin cildinde sivilce oluşumu %24 oranında artmaktadır. Bunun nedeni fast food’ın sağlığa uygun olmaması ve hormonal dengeyi bozarak cilt tipinizi değiştirmesi olabilir. Özellikle ergenlik döneminde bolca yenen hamburger, kızarmış tavuk ve patates kızartması gibi yiyecekler; Ayrıca ileri yaşlarda vücudunuzun hormonal dengesini de değiştirebilir, dikkatli olun!

Fındık

Fındık sivilce yapar mı?

Pek çok insanın sevmediği bir yiyecek bulduk: fındık. Hiç şüphe yok ki yağlı kuruyemişler sivilceye neden olan besinlerden biridir. Fındıkları tamamen çıkarmadan, antioksidanlar, vitaminler ve omega-3 açısından zengindirler; Miktarına dikkat ederek tüketmenin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz.

çikolata

Akneye neden olan yiyecek ve içecekler

Kadınların bu unvana daha çok kızacağını düşünüyoruz! Faydalı olduğu gösterilen birçok çalışmanın yanı sıra çikolata tüketiminin sivilce oluşumuna neden olduğunu gösteren birçok çalışma da bulunmaktadır. Yemek yerken bizi mutlu eden ve özellikle belirli dönemlerde vazgeçilmez limanlarımızdan biri haline gelen çikolata alımını azaltmak, hem sağlıklı beslenmek hem de sivilce oluşumunu engellemek için doğru bir adım olacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın