https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Hangi şirketler serbest meslek sahibi olmadan kendi beyannamelerini verebilir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Hangi şirketler serbest meslek sahibi olmadan kendi beyannamelerini verebilir?

Hangi şirketler serbest meslek sahibi olmadan kendi beyannamelerini verebilir?

Kanuna tabi kişilerin beyannamelerini (KDV, stopaj, yıllık beyanname gibi) muhasebeci olmadan da verebileceklerini duyduğunu, mevzuatta böyle bir talebin olduğunu söylüyor. Benim bildiğim 3568 sayılı kanuna göre yetkili bir kişi aracılığıyla verilebileceği. Ben de onun mevzuatına saygı duyarak gözden kaçırdığım mevzuat olup olmadığı konusunda kişiyi yanıltmasın diye kişiye danışma ihtiyacı hissettim. için sordu. Böyle istisnai bir durum var mı?

Bilanço esasına göre defter tutan tüzel kişiler ve mükellefler, beyannamelerini meslek mensupları kanalıyla gönderebilecekleri gibi, SMMM’nin işletmede veya işletme kuruluşunda istihdam edilmesi halinde, adına alınacak beyannameleri ve şifre bildirimlerini gönderebilirler. iş veya iş organizasyonu.

2020 faaliyet döneminde aktif toplamı 13.258.000 TL’yi ve net satışları 26.508.000 TL’yi aşmayan mükelleflerin kurumlar veya gelir vergisi nedeniyle gerçek yoldan vergilendirilen gelir vergisi mükelleflerinden olması zorunludur. yıl 2021 profesyoneller tarafından imzalandı.

Öte yandan 2020 yılında;

– ikincisi. Satış tutarları 444.000 TL’yi geçmeyen kategori tacirleri ise alım, satım veya imalat faaliyetinde bulunanlardandır.

– ikincisi. Ticaret veya imalat faaliyeti dışındaki işlerle uğraşanlardan toplam iş cirosu 224.000 TL’yi geçmeyen kategori tacirler.

Geliri 309.000 TL’yi geçmeyen serbest meslek sahibi

– Tarımsal geliri işletme hesabı bazında belirlenen çiftçilerden geliri 444.000 TL’yi geçmeyenler VD’den alacakları şifre ile 2021 yılı ilanlarını verebilirler.

benzer içerikler

Adres değiştiren mükellefler için SMMM Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi iptal edilir. Yeni bir sözleşme yapılmalıdır.

Mali müşavirlerin aylık aidatlarını İSMMMO’ya ödememesi durumunda ne olur?


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makaledeki belirli içerikten yola çıkarak işinizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Gerçek veya tüzel, özel veya resmi kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek kayıp veya zararlardan sorumlu değildir.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın