medyauzmani.com
Google Adsense’i 11 Garantili Yöntemle Benimseyin – Özgün Fikirler

Google Adsense’i 11 Garantili Yöntemle Benimseyin

Bloglarından para kazanan birçok blogger gibi sizin de blogunuzdan google adsense reklamları ile para kazanmak istediğinizi biliyorum.

Google adsense reklamlarını kullanarak bloglarından yüzlerce hatta binlerce dolar kazanan insanlar var.

Aslında Blogdan Para Kazanma başlıklı yazımda aylık google adsense reklamları kullandım. 10.000 Türk Lirası Kazanan takipçilerden birinin istatistiklerini paylaştım.

Google adsense çok karlı bir kapı olsa da çoğu bloggerın aklına takılan soruları ve sorunları biliyorum;

Google Adsense başvurusu için gereksinimler nelerdir? Google Adsense’den onay nasıl alınır? Google adsense isteğimi kabul etmedi. Adsense başvurum reddedildi. Adsense talebimi kabul etmedi. Adsense blogumu neden kabul etmiyor?

Bu yüzden google adsense onay sürecinden sorunsuz bir şekilde geçebilmeniz için adsense başvurusu yapmadan önce yapmanız gerekenleri anlatacağım.

Adsense Onayını Almak İçin Elde Etmeniz Gereken 11 Temel Şey

Google Adsense onayı

1-Gizlilik Politikası: Google adsense blogumu neden kabul etmedi? Sorunuzun arkasındaki nedenlerden biri blogunuzda. Gizlilik Politikası Bunun bir parçası olmayabilir.

Ama blogum sadece düşüncelerimi paylaştığım basit bir blog. Bir gizlilik politikasına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsanız, yanlış bir fikre sahip olduğunuzu açıkça belirtmeliyim.

Google adsense uygulamanızın onaylanmadığına dair bir yanıt almadan önce mutlaka blogunuz için bir gizlilik politikası oluşturmalısınız.

eğer Gizlilik politikası oluşturmazsanızolasılık %99 google adsense uygulamanız kabul etmeyecek. Çünkü Google, işinizi ne kadar ciddiye aldıklarının bir göstergesi olarak Gizlilik Politikasını kabul eder.

AdSense başvurunuzu gönderdikten sonra, google adsense Ya da değil Blogunuza gizlilik politikasını ekleyip eklemediğinizi kontrol edecektir.

Kaydolursanız, yine de diğer kriterleri kontrol edecek ve değilse, size “Blogunuz şu anda Adsense için uygun değil” cevabını gönderecektir.


2-Üst düzey alan: Biliyorum bazılarınız için üzücü bir detay olacak ama blogger ve wordpress.com’dan aldığınız blogları yani subdomainlerdeki blogları google adsense’in onaylaması çok zor.

Aramızda kim çalışma fırsatı ve boş zamanı olan blogundan maddi gelir elde etmek istemez ki?

Elbette bazen insanları ücretsiz bloglama hizmetleri sunan blogger ve wordpress.com’a yönlendiriyorlar.

Ancak belli bir noktadan sonra bu kişiler site ziyaretçilerinden maddi gelir elde etmek istediklerinde google adsense’den onay alamadıklarını yani ilk etapta yanlış yönlendirildiklerini fark ederler.

Eğer onlardan biriyseniz, google adsense reklamları ile blogdan para kazanmak için kesinlikle daha yüksek bir alan adına gitmelisiniz.

Üst düzey alan adı örneği: https://siteadresimiz.com
Bir alt etki alanı örneği: yada http://wpmavi.wordpress.com

Elbette yeni bir alan adresi seçerken aşağıdaki maddeleri mutlaka göz önünde bulundurun;

  • Bilgisayar korsanlığı, indirme, indirme vb. gibi kelimeler kullanmayın
  • Başka bir kişi veya şirketin telif haklarını ihlal eden bir alan adı kullanmayın.
  • Argo, küfür veya müstehcen kelimeler kullanmayın.

#Blogunuzu benim gibi wordpress.org üzerinde barındırmak istiyorsanız 0’dan blog açmak için adım adım blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip edebilirsiniz,

#Blogger alt alan adındaki blogunuzu üst seviye bir domaine geçirmek ve wordpress.org’a geçmek istiyorsanız; Blogger’dan WordPress’e Geçiş başlıklı yazımdan SEO kaybetmeden faydalanabilirsiniz.


3-İçindekiler: Google Adsense tarafından onaylanmak için kaç tane içeriğe ihtiyacım var sorusunun kesin ve net bir cevabı yok.

Blogum için AdSense’e başvurduğumda 15. içeriğim vardı 400 İçerikle başvurdum, ancak AdSense başvurumun reddedildiğini söyleyenleri de gördüm.

Size tavsiyem Adsense’e başvurmadan önce blogunuzda. Kalite E tamamen orijinal Budur 500 kelimelerden oluşan 20 İçeriği yayınlayın.


4-İçerik Kalitesi: Google AdSense başvuru gereksinimleri en önemli İçeriğinizin kalite seviyesidir.

Kopyalayıp yapıştırmadan özgün, kaliteli, kullanımı kolay, detaylı, okunabilirliği yüksek, etkileşimli içerikler yazın…

Elbette içeriğinizin kalitesi kadar neyle ilgili olduğu da çok önemli çünkü Adsense bazı konularda kapısını tamamen kapatmış durumda.

Yasaklanan Adsense İçerik Türleri: Telif hakkını ihlal eden içerik (ör. film siteleri), müstehcen içerik, korsanlık, kumarhane, kumar, alkol, uyuşturucu ve tüm yasa dışı içerik.


5-Hakkımda sayfası: Gizlilik politikasında olduğu gibi google adsense onayı alabilmek için olmazsa olmaz kriterlerden biri “Hakkımda” sayfasının bulunmasıdır.

Yine açıkça söyleyebilirim ki blogunuzun “Hakkımda” sayfası olmadan google adsense’e başvurursanız 48 saat beklemenize gerek kalmaz. Size doğrudan gönderecekleri cevabı söylüyorum; “Adsense başvurunuz reddedildi.”

Gizlilik Politikası gibi Google da “Hakkımda” sayfanızı işinizi ne kadar ciddiye aldığınızın bir göstergesi olarak değerlendirir.


6-İletişim sayfası: Google Adsense’den onay almak için blogunuza eklemeniz gereken bir diğer sayfa da iletişim sayfanızdır.

Google Adsense kriteri, bir ziyaretçinin sizinle iletişim kurmasının ne kadar kolay olduğu olacaktır.

Bu nedenle, bir iletişim sayfanızın olması, iletişim sayfanızda bir iletişim sayfanızın olduğu anlamına gelir. İletişim formundan Ayrıca alan adresinize ait bir e-posta adresi de eklemelisiniz. [email protected]Ve Sosyal medya hesaplarınız Entegrasyon yani ziyaretçilerinizin her türlü kanaldan sizinle kolayca iletişim kurmasını sağlamak google adsense’den onay alma şansınızı artıracaktır.


7-tasarım: Kaliteli içeriğe sahip olmak tek başına google adsense tarafından onaylanmak için yeterli olmayabilir.

Adsense tarafından onaylanmak için blogunuzun tasarımı, içeriğin kalitesi kadar önemlidir.

Blogunuzun kullanımı kolay, gezinmesi kolay ve profesyonel bir tasarıma sahip olduğundan emin olun.

En İyi WordPress Temaları hakkındaki yazım, profesyonel bir tema seçmenizde size rehberlik edecek


8-Google’a kaydolun: Google’ın bilmediğiniz bir blogla ortak olması aptalca bir beklenti olur.

Yani, google adsense onayı almak için blogunuzu google’a kaydettirmeniz ve google’ın blogunuzu dizine eklemesini beklemeniz gerekir.

Blogunuzu Google’a Nasıl Kaydedersiniz Bir blog başlattıktan sonra ilk yapmanız gereken 19 şey 16. adımdan öğrenebilirsiniz.

Google’ın blogunuzu Google arama çubuğunda dizine ekleyip eklemediğini belirtir. seninblogun.com Yazarak ve araştırarak öğrenebilirsiniz.

Bu arama sonucunda blogunuz görünüyorsa, Google blogunuzu dizine eklemiş demektir.


9-Google Analytics’i kullanma: Google analytics, blogger için gerekli olan blogunuz hakkında ayrıntılı istatistikler sağlayan harika bir Google aracıdır.

Google analytics, blogunuzu geliştirmeye katkıda bulunarak google adsense uygulamanızın onaylanma şansını artıracaktır.

Google Analytics’i WordPress blogunuza eklemek için: WordPress sitenize Google Analytics’i ekleyin


10-Diğer reklamları kaldırın: Google Adsense’e başvurmadan önce blogunuzda başka bir firmanın reklamı varsa kaldırmanızda fayda var.

Çünkü blogunuzda başka bir şirketin reklamlarının olması google adsense ekibinde kötü izlenime neden olabilir.


11-Diğer önemli noktalar: Adsense onayı almak için yukarıdaki maddeler dışında aşağıda listelediklerime de dikkat etmelisiniz.

  • Birden fazla blogunuz varsa, en iyi olduğunu düşündüğünüzle başvurun.
  • Adsense başvurusu yaparken mutlaka gerçek kimliğiniz ve gerçek bilgileriniz ile başvuru yapınız.
  • Telif hakkıyla korunan görselleri kullanmayın. Kullanıyor olsanız bile kaynak belirtmeyi unutmayın.
  • Adsense programına katılmak için 18 yaşından büyük olmalısınız.
  • Blogunuza ücretli trafik sağladıktan sonra Adsense başvurusunda bulunmayın.

Son olarak Adsense Hüküm ve Koşullarını ve Adsense Program Politikalarını da okumanızı tavsiye ederim.

Yukarıdaki tüm maddeleri yerine getirdikten sonra Google Adsense’e başvurabilirsiniz.

Adsense hesabınızı onaylayın 24-48 Bir saat içinde yapılacaktır. Adsense tarafından onaylandıktan sonra diğer sitelerinizde reklamlarınızı kullanabilirsiniz.


11 Garantili Yöntemle Google Adsense Onayı başlıklı yazımı umarım faydalı bulmuşsunuzdur. Yazımı sosyal medyada paylaşarak teşekkürlerinizi gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın