https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Gönüllü olarak KDV ödeyebilir miyiz? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Gönüllü olarak KDV ödeyebilir miyiz?

Gönüllü olarak KDV ödeyebilir miyiz?

KDV’si hesaplanan KDV’den fazla kesilecek olan mükellef, KDV ödemek istemektedir. KDV’nin düşülecek bir kısmını kabul edilemez gider olarak yazıp KDV’yi ödemek mümkün müdür?

Böyle bir çalışma yapılamaz.

Firmamız işletmelerinde kullanmak üzere 26.000 TL değerinde LED TV satın almıştır. 191 hesapta bu alımı sabit bir işlem olarak ele alıp KDV takibi yapmak mümkün müdür?

Televizyon 255 hesapta yazıyor. Kurulum faturasının geldiği ayda KDV’nin tamamı kesilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Makine, teçhizat, demirbaş, taşıtların tadilat, bakım ve onarım hizmetlerinde kısmi KDV stopajı…

Leasing şirketinden aldığımız demirbaşları satarken KDV oranını nasıl belirliyoruz?

Vergi mükellefi olmayanlardan alacağınız taksitlere istinaden şirketimiz tarafından düzenlenecek masraf fişine KDV dahil edilmeli midir?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın