https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Giden işlem sisteminin işleyişinde kağıtsız uygulama - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Giden işlem sisteminin işleyişinde kağıtsız uygulama

Giden işlem sisteminin işleyişinde kağıtsız uygulama

bu içerikte, Kâğıtsız uygulama Hariç İşleme Sistemi’ni (HIR) çalıştırmaya başlamış olup, ihracatçılarımızın bu sisteme ilişkin izin ve test belgesi talepleri 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren sadece Destek Yönetim Sistemi üzerinden yapılabilecektir.

Destek Yönetim Sistemi’nin HIR Modülünün hayata geçirilmesi, firmalarımızın Ticaret Bakanlığı hizmetlerinden en kolay dijital ortamda yararlanabilmeleri için çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacaktır.

İhraççılarımız hak sahiplerini DYS otomasyon sistemine kaydettikten sonra, giden işleme sistemi ile ilgili tüm iş ve işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.

DYS kapsamındaki İhracata Yönelik Devlet Yardımları Birimi de 31.12.2020 tarihine kadar kademeli olarak devreye girecek olup, Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan tüm devlet yardımlarına ilişkin başvuru ve denetim işlemleri sadece DYS üzerinden gerçekleştirilecektir.

Ticaret Bakanlığı olarak ihracatçılarımızın ihtiyacı olan her türlü desteğin sağlanması ve ihracatçılarımızın önündeki engellerin kaldırılarak gerçekleştirilecek işlemlerde kolaylaştırıcı tedbirlerin alınması konusundaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.


Kaynak: TC Ticaret Bakanlığı
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın