https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Gerçek kişiden işyerine kiralanan arazi için stopaj beyan etmemiz gerekir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Gerçek kişiden işyerine kiralanan arazi için stopaj beyan etmemiz gerekir mi?

Gerçek kişiden işyerine kiralanan arazi için stopaj beyan etmemiz gerekir mi?

Vergi çiçekçisi işini yürütmek için arazi kiraladı. Bu kira için stopaj yapılacak mı?

%20 oranında gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.

Doktor POS’unu kullanmaya geçen diş hekimimizin vergi mükellefi, stopaj yapmadan son tüketiciye fatura kesiyor. Mükellef POS makinesindeki ayarların bozulmasından dolayı yanlışlıkla STOPAGE yazan bir fişi kesmiş ve pandemi nedeniyle ilgili kişilere ulaşamadığı için iptal ettirememiştir. Normalde sadece KDV dahil muayene ücretini ödemek zorundadır. Bu yanlış kesilen makbuzla nasıl başa çıkmalıyız?

Stopaj dikkate alınmadan kayıtların alınması yeterlidir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Diş hekimleri kullandıkları POS makinelerinden serbest meslek makbuzu vermeye devam edebilir mi?

Veterinerlik hizmeti veren hekimler, e-SMM kapsamında serbest meslek makbuzu düzenleyen satış noktası makinelerini kullanmaya devam etmektedir.

Diş hekimleri, serbest meslek makbuzlarının yerini alan satış noktası makinelerini kullanmaya devam edebilir mi?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın