medyauzmani.com
Genç oyuncu Güney Kore’de tekrar hayatını kaybetti – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Genç oyuncu Güney Kore’de tekrar hayatını kaybetti – Fikirler – fikirler.net.tr

Güney Kore’de Cumartesi günü yapılan Cadılar Bayramı partisi sırasında sokakta izdiham yaşandı, korkunç olayda en az 154 kişi hayatını kaybederken, binlerce kişinin hala kayıp olduğu açıklandı.

Stres nedeniyle; Etkinlikte çoğu 20’li yaşlarında olan gençlerin ‘ünlü kişinin orada olduğunu duyduğu için bazılarının kaçmaya çalıştığı’ söylendi ancak doğrulanmadı.

AJANS DEĞİŞTİ

Ajansı tarafından, 24 yaşındaki aktris Lee Ji Han’ın korkunç olayda ölenler arasında olduğu doğrulandı, 154’ten fazla kişinin çoğu kalp hastalığı nedeniyle ezilerek öldü.

Popüler oyun programı ‘Produce 101’in yarışmacılarından biri olan Lee Ji Han’ın ajansı ‘935 Entertainment’, ünlünün 29 Ekim’de Itaewon’da bir kazada öldüğünü doğruladı.

Güney Kore haber ajansı Yonhap’ın bir raporuna göre, ajans yaptığı açıklamada, “935 Entertainment ve 9 Ato Entertainment’ın saygın bir üyesi olan aktör Lee Ji Han, gökyüzünde bir yıldız oldu ve öldü. Aktör Lee Ji Han’ın ani ölümüyle derinden üzülen ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Aktör Lee Ji Han herkesin en iyi arkadaşıydı. Her zaman gülümseyen aktör Ji Han’ı bir daha görmeyeceğimize inanamıyoruz. “ söylendi.

GÜNEY KORE’DE KONGRE

Seul’ün merkezindeki Itaewon’daki Cadılar Bayramı festivaline yaklaşık 100.000 kişi katıldı.

Festival süresince meydana gelen baskılarda 154 kişi hayatını kaybetti, 82 kişi de yaralandı. Ulusal İtfaiye yetkilileri, ölenlerin 22’sinin yabancı uyruklu olduğunu belirledi. Depremde 4 Çin vatandaşı, 4 İran vatandaşı ve 3 Rus vatandaşının hayatını kaybettiği, hayatını kaybedenler arasında ABD, Fransa, Avustralya, Vietnam, Özbekistan, Norveç, Kazakistan, Sri Lanka, Tayland ve vatandaşlarının da bulunduğu bildirildi. Avusturya.

SABAH YARATILIYOR

Ulusal İtfaiye Teşkilatı çalışanı Choi Cheon-sik, izdihamın kalabalığı tatil beldesinin bulunduğu dar sokağa iten insanlardan kaynaklandığını düşündüğünü söyledi.

Başkan Yoon Suk-yeol,ulusal cenaze‘ anons ettiğinde Bu trajedi ve trajedi asla yaşanmamalıydı.“dedi. Ülkedeki tüm etkinlikler de iptal edildi.

kaynak: HABERTÜRK

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın