https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Genç girişimcilere yönelik muafiyetten şirket ortakları yararlanabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Genç girişimcilere yönelik muafiyetten şirket ortakları yararlanabilir mi?

Genç girişimcilere yönelik muafiyetten şirket ortakları yararlanabilir mi?

Elektronik Sendika Sözleşme Girişi ekranında “Gerçek eylemde işe yeni başlayan çalışanlar ve gerçek eyleme ilk kez geçenler” seçeneğini seçmeden sözleşme oluşturdum. Mükellefimiz gerçek bir ilk kez vergi mükellefidir. Genç girişimcilerin kazanç indiriminden de yararlanacağız. Muhasebe ücretleri kesinti yapılmadan sözleşmeye girilir. İndirimi belirtmek mümkün mü?

E-sendika sözleşmesinin genç girişimcilerin kazancı ile hiçbir ilgisi yoktur.

Toplam değer kabul edilerek indirim yapılır.

Limited şirket ortağı genç girişimci muafiyetinden yararlanabilir mi?

Genç girişimcilere yönelik gelir vergisi muafiyetinden gerçek kişi vergi mükellefleri faydalanmaktadır.

Şirketler fayda sağlamaz. Partnerin bekar olması bu durumu değiştirmez.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın