https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Genç girişimci muafiyetinden yararlanan kişi 4a’lı bir yerde çalışıp işinden ayrılırsa Bağ-Kur desteği kesilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Genç girişimci muafiyetinden yararlanan kişi 4a’lı bir yerde çalışıp işinden ayrılırsa Bağ-Kur desteği kesilir mi?

Genç girişimci muafiyetinden yararlanan kişi 4a’lı bir yerde çalışıp işinden ayrılırsa Bağ-Kur desteği kesilir mi?

12 ay boyunca genç girişimciler arasında ağ kurma desteği. Bu kişi 2-3 aydır 4a ile çalışıp ayrılınca bağ desteği devam edecek mi?

Genel gelir vergisi beyannamesindeki şartları taşıyan 18-29 yaş arasındaki genç girişimciler ile yükümlülüğün başladığı tarih itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış genç girişimciler için;

4b kapsamında teşvikten 01.06.2018 tarihinden itibaren ilk kez sigortalı sayılan gerçek kişiler yararlanmaktadır. Muafiyet şartlarını yerine getiren mükellefin daha sonra herhangi bir nedenle faaliyetten vazgeçmesi halinde, bu faaliyetten vazgeçildiği tarihe kadar elde edilen kazançlar nedeniyle muafiyetten yararlanılır.

Muafiyet kapsamındaki söz konusu faaliyetlerin, faaliyetin sona ermesinden sonra yeniden başlaması halinde, ilk kez kendi adlarına gelir vergisi borcu oluşturma zorunluluğu ortadan kalkmış sayılacağından, bu istisnadan yararlanılamaz. ihlal

Hak sahibi şahıs şirketi genç girişimcilerin kazançlarını muaf tutmaya devam ederken, daha sonra ikinci bir şirket olan A.Ş.’nin kurulması mümkündür. veya LTD. Şahıs şirketleri için gelir muafiyeti varsa bu devam edecek mi yoksa duracak mı?

Genç girişimciler için istisna bireylere tanınan bir haktır. Kişinin tüzel kişiliğe de ortak olması istisnayı bozmaz.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Serbest meslek kazançlarında özsermaye ve fuar fuarı muafiyetleri ve genç girişimciler

Genç girişimcilerin kazançlarına gelir vergisi muafiyeti

Şirketler genç girişimcilere yönelik muafiyetten kaç koşulla yararlanabilir?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın