https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Gelir yönetim sistemi üzerinden düzenlenen elektronik arşivler ve elektronik faturalar kuruma bildirilmeli mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Gelir yönetim sistemi üzerinden düzenlenen elektronik arşivler ve elektronik faturalar kuruma bildirilmeli mi?

Gelir yönetim sistemi üzerinden düzenlenen elektronik arşivler ve elektronik faturalar kuruma bildirilmeli mi?

Elektronik fatura mükellefi olan müvekkilimiz portal üzerinden elektronik fatura ve elektronik arşiv faturası düzenlemektedir. Bu, elektronik arşiv fatura raporlaması gibi portal içinde otomatik olarak yapılıyor mu? Bu elektronik arşiv raporu sadece özel birleştirme kullanıcıları için mi geçerli?

Elektronik Arşivlerden izin alan mükellefler ile elektronik arşiv hizmeti verme izni olan özel entegratörler, Elektronik Arşivleri belgelere ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yayınlanan veri formatı ve standardına uygun olarak mali mühür veya zaman damgalı kalite kontrolü ile raporlamayı kabul etmişlerdir. elektronik ortamda oluştururlar ve arşiv kılavuzunda açıklanan yöntem veya yöntemler kullanılarak gelir yönetim sistemine aktarılması gerekir.


Sertifika gönderimi için son tarih 31.01.2021 idi. Geçen yıl, referansları 3 ay boyunca yüklemeyi seçtik. 2021 için tekrar tercih yapacak mıyız?

Ara vergi beyanname dönemleri bazında yani 3 aylık lisans yükleme tercihinde ilerlemek isterseniz tekrar tercih yapmanıza gerek yoktur. Aylık döneme geçmek isterseniz tercihlerinizi buna göre değiştirebilirsiniz.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın