medyauzmani.com
Fuara bağlı olmayan firmalar binek araçlarını satarken düzenleyecekleri faturada KDV matrahı olarak ne kabul edecekler? – Özgün Fikirler

Fuara bağlı olmayan firmalar binek araçlarını satarken düzenleyecekleri faturada KDV matrahı olarak ne kabul edecekler?

Fuara bağlı olmayan firmalar binek araçlarını satarken düzenleyecekleri faturada KDV matrahı olarak ne kabul edecekler?

Faaliyet alanı ticari bir acentelik olmayıp farklı bir faaliyet olan Şahıs Şirketi. Gerçek bir kişi için ticari gelir bilançosu. Mükellef, gider pusulası kullanılarak satın aldığı özel binek aracının satışı için fatura kesecek. KDV’nin yüzde kaçı uygulanacak? Satışın tamamına mı yoksa karın bir kısmına mı KDV uygulanacaktır?

Satış fiyatının tamamı üzerinden %1 KDV alınır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Varlığa kayıtlı binek otomobil satışında KDV oranı nedir?

Firmaların malvarlığında kayıtlı binek araçları satarken düzenleyeceği satış faturasındaki KDV oranı nedir?

7 yıl önce aldığım binek aracı iş yerimde kullanmak için ne yapmalıyım?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın