https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Form B’de faturada beyan edilen tutarlar nelerdir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Form B’de faturada beyan edilen tutarlar nelerdir?

Form B’de faturada beyan edilen tutarlar nelerdir?

Firmanın İGDAŞ faturasında yuvarlama farkı olduğu için yuvarlama farkından dolayı KDV matrahı ile ödenecek tutar arasında 1 TL fark vardır. Bu sebeple bavat kuralına göre mi yoksa raundu çıkardıktan sonra kalana mı ihtiyacınız var? Vergi matrahımı beyan etmek zorunda mıyız?

KDV hariç tutar ba şeklinde yazılır. Toplam faturadan KDV düşülür. Kalan miktar yazılır.

Yerel pazar için ambalaj poşeti (market poşeti değil) ve eşya ticareti yapan bir vergi mükellefinin Gekap’a hakkı olmadığı doğru mu? Ayrıca hariç mi?) Benden önceki meslektaşım Ekim-Aralık 2019 dönemi için boş Gekap beyannamesi verdi. Doğru biliyorsam GEkap kapatma dilekçesi vermeli miyim?

Gekap izin belgesi 6 ayda bir verilir. İkinci Gekap ilanı 31.01.2021 tarihine kadar altı aylık bir süre için verilecektir.

GEKAP (kapatma prosedürleri) hakkında detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linkteki rehberi inceleyiniz.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın