medyauzmani.com
FETÖ de sınıf kurdu: Ön adı taklit ediyor – Özgün Fikirler

FETÖ de sınıf kurdu: Ön adı taklit ediyor

FETÖ’nün eğitimine ilişkin soruşturma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Üsküdar’da görev yapan bir sınıfa geldi. Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada, gizli sınıfın örgüt kaydı olmayan bir kişi adına kurulduğu ve FETÖ’nün örgütün gizli ortağı olduğu belirlendi.

CEZAEVİNDE VE DIŞINDA OLDU

Sınıftaki tüm müfettişlerin FETÖ mensubu, öğretim elemanlarının ise sendikaya üye oldukları için çalışma izinleri iptal edilen ve Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevinden ihraç edilen öğretmenler olduğu doğrulandı. Bazı öğretmenlerin FETÖ’nün faaliyetleri kapsamında cezaevine girip çıktığı, öğretmenlerin örgüt tarafından işe alındığı ortaya çıktı.

FETÖ’YE 5 LİRA, DEĞİLSE 30 LİRA

Üç şubesi ve 1200 öğrencisi olan bir sınıfta da örgüt mensuplarının çocuklarına eğitim veriliyor.Örgütteki pozisyonlarına göre FETÖ’cülere 5 ile 10 bin lira arasında kayıt ücreti, FETÖ’ye bağlı olmayan öğrenciler ise kayıt yaptırdı. 30 bin lira tutarında ücretler. Bu bilgilerden sonra uygulamak için butona basınız.

35 DÜŞÜNEN KİŞİ BULUNDU

Eğitimin tamamlanmasının ardından adresleri belli olan 40 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Polis, 35 zanlıyı gözaltına aldı. Adreslerin aranması sırasında çok sayıda dijital cihaza el konuldu. Adreslerinde bulunamayan mültecilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Referans sistemi kurdular

Özel bir eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışmak için örgütün bir eleme süreci kurduğu, bu nedenle örgüte çalışmak için katılacak kişilerin örgüte katılması gerektiği doğrulandı. Örgütün eğitim sistemini bu şekilde yeniden kurmaya çalıştığı doğrulandı.

Şahin Şen

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın