medyauzmani.com
Fatih Erbakan: İncirlik Üssü’nü kapatalım – Özgün Fikirler

Fatih Erbakan: İncirlik Üssü’nü kapatalım

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin Karabük Kongresi’ne katılmak için kente geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına yorum yapan Erbakan, şunları kaydetti: “CHP’nin bunu seçim arifesinde yaptığı bize göre belliydi. Uzun yıllardır başörtüsüne karşı olan parti; Anayasa Mahkemesi’nden başörtüsü yasağının devam etmesini istedi. LGBT bildirisini destekliyordu, destekliyordu. İstanbul konferansında ‘zorlama aracı olarak din ortadan kaldırılmalıdır’ ve daha pek çok konuda ‘5-6 yaş çocuklara Kuran öğretmek modası geçmiş. Bu Taliban’ın ideolojisidir’ diyerek duracak mı? O yurt dışındayken mi yapıyor bu soruları o zaman sorduk ama cevap alamadık.‘ dedi.

ABD’nin Yunanistan’ı maşa olarak kullandığını ve Türkiye’nin kuşatıldığını anlatan Erbakan, “Bu adalar silahlı. Yakın zamanda Midilli ve Samos’a zırhlı araçlar fırlatıldı. Evet, Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi Yunanistan’ın arkasındaki güç ortada. Amerika’nın gücüne bağlı.Orada Amerika güneyden kuzeye Dedeağaç’a kadar Yunanistan’a çok sayıda asker yerleştirdi.Neredeyse bir ordu Dedeağaç’a zırhlı araç gönderdi.Güneyde Güney Kıbrıs’a silah ambargosunu kaldırdı.Cumhuriyeti’ne silah ambargosu Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’si devam ediyor ama Yunan tarafındaki silah ambargosu kalkıyor ve Yunanistan, Rum tarafı ve ABD ortak tatbikat yapıyor.Yunanistan’ın piyon olarak kullanılması ve Türkiye’nin kuşatılması pek olası değil. Bu konuda temkinli ve dikkatli olunması gerekiyor” dedi.

‘İNCİRLİK ÜSÜ VE KÜRECİK RADAR ÜSÜ’YÜ KAPATALIM’

ABD’nin emekli olması gerektiğini savunan Fatih Erbakan, “NATO üyesi Yunanistan’a savaş mı açalım? Hayır. Arkalarındaki güç olan Amerika’yı dinlendirelim diyoruz. ABD’nin İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Radar Üssü’nü kapatalım. Malatya’ya radar üssü kurdular. İsrail, Amerika’nın gözbebeği. Kapatalım da Amerika’yı cezalandıralım. Öyle bir yol yapılmalı ki, ‘Ege ve Akdeniz’den defol, Yunanistan’ı desteklemekten vazgeç, oyunu bitir’ desinler. ne yapmak zorundasın” dedi.

kaynak: DHA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın