https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
FAST işlemlerinin üst limiti 1.000 TL’ye yükseltilmiştir. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » FAST işlemlerinin üst limiti 1.000 TL’ye yükseltilmiştir.

FAST işlemlerinin üst limiti 1.000 TL’ye yükseltilmiştir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iç kaynakları ile geliştirilip işletilen ve 8 Ocak 2021 tarihi itibarıyla devreye alınan yeni nesil 7/24 anında ödeme sistemi Anında ve Sürekli Fon Transfer Sistemi (FAST), yoğun ilgi gördü ve bu kısa sürede FAST üzerinden 9 milyon anlık ödeme yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi kullanılarak kolay ve hızlı ödeme yapılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi’nin kayıtlı kullanıcı sayısı 5,3 milyona ulaştı.

Bugün itibariyle FAST sisteminde işlem üst limiti 1.000 TL’ye yükseltilmiştir. Gelecekte, FAST’ın daha yüksek limitler ve kullanıcı deneyimini artıracak QR kod ödeme gibi yeni katma değerli hizmetler ile çalışması mümkün olacaktır.

Ödemeler alanındaki temel altyapıyı güçlendirecek bu gelişmelerin, yenilikçi finansal teknolojileri hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getirerek dijital ekonomi hedefine ulaşmada çok önemli katkı sağlayacağı değerlendiriliyor.

Sistem hakkında daha detaylı bilgilere ve tanıtım içeriklerine ulaşılabilir.

Halkın hizmetine sunulmuştur.

iletişim

Ayrıntılı bilgi için [email protected] ​​adresine e-posta gönderilebilir.

FAST Sistemi İşlem Limiti Değişikliği (2021-06) Hk. Basın Duyurusu


Kaynak: TCMB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın