medyauzmani.com
‘EYT yönetmeliği Noel’den önce çıkıyor’ – Özgün Fikirler

‘EYT yönetmeliği Noel’den önce çıkıyor’

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Emekli Olanlar Federasyonu (EYT) Başkanı Gönül Boran ve sendika liderleriyle parti merkezinde basın toplantısı düzenledi. Partisinin halkın sesi ve adaletin temsilcisi olduğunu anlatan Destici, sorunları çözmeye çalıştığını söyledi. “Eyt’in özgürlük için savaştığını ve bu özgürlüğün geri verilmesi gerektiğini her zaman söyledim ve söylemeye devam ediyorum. Üç yıldır emekliyim. Durumunuzu iyi bilenlerden biriyim.” dedi.

“İnşallah yeni yıldan önce yasa çıkar”

Yine milyonları sevindiren Destici, “Geçmişte suistimal vardı ve bugün de devam ediyor. Bizim işimiz buna sebep olanları hatırlatmak ama görmezden gelemeyiz çünkü bu başkasının sorunu. Annelerinin beyaz sütü kendilerine bir an önce verilmesi durumunda helal olan Eyt halkına emekli maaşı hakkı bir an önce verilmelidir.Adalet vardır,yapılmıştır.Umarız yılbaşından önce yasa çıkar. İnanın verdiğimiz savaşı kazandık.” sözlerini kullandı.

Destici, yasanın uygulanma şeklinin de önemli olduğunu, yasanın 8 Eylül 1999’da işe başlayan herkesi etkilemesi gerektiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI EYT FEDERASYONU: ​​İYİ HABER

Toplantıya katılan EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran, EYT ile mücadelede her zaman yanlarında olan Destici’ye de teşekkür etti. Boran, EYT yasasının yıl bitmeden yasalaşacağı haberlerinin heyecan verici olduğunu sözlerine ekledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın