medyauzmani.com
EYT, fatura desteği, borçlar silinecek… – Özgün Fikirler

EYT, fatura desteği, borçlar silinecek…

Seçimden önceki son yasama yılı olacak 27. Dönem 6. Yasama Yılı’nda TBMM müzakereleri daha yoğun olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki tören, Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Genel Kurul’daki toplantıyı açacak ve konuşmasını yapacak. Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Genel Kurul’a takdim edecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılacak toplantılarda çok şey konuşulacak. Bu hafta Parlamento’dan milyonları etkileyen konular bekleniyor, EYT, mali güvenlik ve destek faturaları için tarihler ve maliyetler açıklanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖĞLEDEN SONRA ÖZEL KATILACAK
Özel bir programla başlayacak oturuma Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlık edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasını yaptı. Yeni konuşmacı, mesajlarını Meclis kürsüsünden iletecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Genel Kurul 4 Ekim Salı günü kapanacak.

HER ŞEYLE MÜCADELE BAŞLANGIÇTIR

TBMM’nin yeni yılında ilk olarak “Yalan Yaymayı Önleme Kanunu” olarak bilinen Gazetecilik Kanunları ile Diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun çıkarılacak. Ayrıca Anayasa Mahkemesi ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu üyeleri de ilk hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda seçilecek.

TBMM Genel Başkanı ve AK Parti’li bakanlara sunulacak olan “hukuk fonu”nun teklifleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların halkla paylaştığı ve uygulanması gereken konuları da içerecek. kanun.

EYT GELİYOR; YIL SONRA TAMAMLANACAK

EYT olarak bilinen emeklilik yaşı yasası 2022’nin sonunda uygulanacak ve 2023’ten itibaren yürürlüğe girecek.

KYK ÖDENENİN KALDIRILMASI

Bunlardan biri de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na borcu olan gençlerin kredilerine faizden feragat edecek bir hukuk sistemi olacak. Bu kanunla işverenlerin çalışanlarına ödediği 1000 lira elektrik ve doğalgaz gelir vergisi ve sigorta bedellerinden mahsup edilmeyecek.

YEŞİL PASAPORT

Son 3 yılda olduğu gibi yılda yaklaşık 500 ila 10 milyon dolar arası gönderen şirketlerin 2 yöneticisine yeşil pasaport verilecek.

GÜNEŞİN GÜCÜ

Çatı katındaki güneş enerjisinden vergiden muaf 25 kilovat, 50 kilowatt’a yükselecek.

BORÇ İPTALİ

15 Ağustos 2022 tarihinden önce icra takibi açılan 2 lira ve altındaki makbuzlar iptal edilecek ve bu rakam kurumlar vergisinden düşülecektir.

SON OLACAK

Varlık yönetim şirketlerine gönderilen 2.500 TL’ye kadar olan alacaklar kaldırılmayacak, yaklaşık 1 milyon kişinin kredi kartı veya bankalara olan diğer kredilerden kaynaklanan sorunları çözülecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın