medyauzmani.com
Evimi kendim nasıl boyayabilirim? adım adım açıklama – Özgün Fikirler

Evimi kendim nasıl boyayabilirim? adım adım açıklama

“Evimi kendim nasıl boyayabilirim?” Esprili bayanlar söylüyor. Bu yazıda, evinizi kendiniz boyarken bilmeniz gereken tüm bilgileri bir araya getirdik.

dekor Bu konuda kendinizi yetenekli hissediyorsanız, evinizi kolayca istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu yazımızda “Evimi kendim nasıl boyayabilirim” sorusuna yanıtlar ve bu konuda önemli ipuçları bulacaksınız.

Evimi kendim nasıl boyayabilirim?

Öncelikle evi boyamak için ihtiyaç duyacağınız başlıca malzemeleri sıralayalım.

Dersler

 • oha silikon boya
 • tavan boyası
 • kaşık (100 ve kavisli sap)
 • Zımpara
 • Naylon, gazete kağıdı veya kalın karton
 • Alçı
 • rulo
 • boya ağı
 • Zor
 • Merdiven
 • maskeleme çubuğu

Boya öncesi hazırlık

Çizime başlamadan önce öncelikle çizmek istediğiniz alanı silmelisiniz. Aksi takdirde eşyalarınız zarar görebilir. Odayı boşalttıktan sonra naylonu (isterseniz gazete veya karton kullanabilirsiniz) evinizin zeminini kaplayacak şekilde döşeyin. Odayı tamamen temizlemediyseniz, kalan eşyaların üzerine bir battaniye koyun.

Evde boya hazırlığı

Kapakların kaymaması için maskeleme bantları ile zemine sabitleyebilirsiniz.

Malların güvenliğini teyit ettikten sonra; Odadaki prizler, mümkünse avize ve TV kabloları çıkarılmalıdır. oda ne kadar boş Çizmek Size kolayca gelecektir.

Ev yenileme hazırlıkları

Kapıları boyamayı düşünüyorsanız kapı kollarını ve varsa kapı pervazlarını temizlemeniz gerekir. Bunun için zımpara kağıdı kullanabilirsiniz. Böylece boyama öncesi düz bir yüzey oluşturulur ve boyama sonrası pürüzlü bir görünüm yaşamazsınız. Boyunuzun ulaşamadığı alanlar için merdiven kullanmanız gerekeceğinden, zemine iyi tutunacak orta boy bir merdiven seçmek sizin için en ideali olacaktır.

Boya seçimi

Boyaların kendine has özellikleri olduğu için, ikisinden biri Plastik mi, saten mi yoksa silikon boya mı seçeceğinize karar vermek önemlidir. Plastik boyalar tüm yüzeylere uygulanabilir ancak bu tür boyalar üzerindeki lekeler silinmez. Silikon boyalar diğer boyalara göre daha pahalıdır. Çünkü bu boyalar silinebilir ve uzun süre kullanılabilir. Saten boyalarda silinebilir ve uzun ömürlüdür. Boyanın rengine ve cinsine karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. Ve çizeceğiniz duvarın pürüzsüz olduğunu. Duvarda düzensizlikler varsa, yüzeyi pürüzsüz hale getirmek için önce alanı zımparalamalısınız. Ardından çizim işlemine başlayabilirsiniz.

evimi kendim nasıl boyayabilirim

çizim süreci

Öncelikle kovaya bir parça boya alınarak boyanın kıvamı inceltilir. Daha sonra rulo yardımı ile boyama işlemi başlar. Duvarda çatlaklar varsa spatula ile temizlenir ve ardından boyama işlemine devam edilir. İlk kat boya tiner uygulanır. Duvarlar temiz ise iki kat boya kullanmak yeterlidir.

Evimi kendim nasıl boyayacağım sorusunun cevabını bu yazımızda açıkladık. Faydalı olmasını umuyoruz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın