medyauzmani.com
Evde manikür nasıl yapılır? evde manikür adımları – Özgün Fikirler

Evde manikür nasıl yapılır? evde manikür adımları

Hazırlıklı eller ve tırnakları kim istemez? Bunun anahtarı düzenli nemlendirme, bakım ve manikür dersek buna kimse itiraz etmeyecektir. Peki, kuaföre gitmeden evde manikür nasıl yapılır diye merak edenler için bu yazımızda bilmeniz gerekenleri derlediğimizi söylesek? O halde manikür malzemelerinizi hazırlayın, şimdi manikürünüzü evde yapma zamanı!

Evde manikür nasıl yapılır?

Eski ojenizi çıkararak başlayın

Evde manikür uygulamasına başlamadan önce tırnaklarınızda eski oje varsa iyice temizlemelisiniz. Temizleme işleminde kullandığınız asetonun besleyici ve nemlendirici olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu adım, tırnaklarınıza bakmak ve nemlendirmek için çok önemlidir, bize bildirin.

Güzel tırnaklar

Gelelim ikinci adımıma. Bu noktada ihtiyacınız olan tek şey bir törpü. Tavsiyemiz cam törpü tercih etmeniz; Bu sayede tırnaklarınıza kolayca şekil verebilir ve manikürünüze devam edebilirsiniz.

Ölü derilerden kurtulalım

Tırnaklarının etrafındaki ölü deri bir resim kadar güzel görünmüyor, değil mi? Bu nedenle evde manikür yaparken en önemli adımlardan biri kütikül olan bu ölü deriden kurtulmaktır. Her şeyden önce, bir su manikürü hazırlayın. Bu aslında çok basit bir işlemdir; Sıvı el sabununu ılık suya koyun, parmaklarınızı hazırladığınız karışıma koyun ve bir süre bekleyin. Cildin yumuşadığını fark edeceksiniz. Bunu duştan sonra yumuşayan ciltlerde de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tırnak etlerini pürüzsüzleştirdikten sonra ölü deriyi çıkarmak için tahta çubuklarla ölü deriyi geriye doğru iterek manikür işlemine devam edebilirsiniz. Bu tahta çubuklara sahip değilseniz, hangisi sizin için daha kolaysa, dosyanın sivri tarafını da kullanabilirsiniz.

Bu noktada dilerseniz tırnak bakım yağı ile tırnaklarınızı besleyebilir ya da manikür penseleri ile ölü derileri daha detaylı temizleyebilirsiniz. hatırlamak; Deriyi forseps ile keserseniz bunu sürekli yapmak zorunda kalırsınız ancak fazla deriyi dışarı iterseniz böyle bir gereksiniminiz kalmaz.

Oje tabanı, oje ve pardösü

Manikür bitti ve tırnakların çok temiz ve güzel. Artık istediğiniz ojeyi uygulayabilirsiniz ama ondan önce önemli bir püf noktası daha var: oje tabanı. Bazı ojeler Tırnak ile oje arasında bir taban oluşturarak tırnakların daha temiz ve parlak görünmesini sağlar.

Oje tabanını uyguladıktan sonra istediğiniz renk ojeyi uygulayabilirsiniz. Oje sürdükten sonra size küçük bir önerimiz daha var; Ojenize mutlaka pardösü uygulamalısınız. üst kat; Şeffaf bir son kat uygulamak ojenin rengini daha parlak hale getirir ve aynı zamanda ojenin daha hızlı kurumasını sağlar. Bunu yaparak ojenizin daha iyi görünmesini ve daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz, unutmayın.

Peki evde ne sıklıkla manikür yapılmalı? Bunu düzenli bir bakım rutini haline getirmek istiyorsanız, tavsiyemiz bunu iki haftada bir yapmanızdır. Herhangi bir öneriniz varsa, yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Daha güzel ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için beslenmenizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Tırnakları güçlendiren besinlerle ilgili yazımızı okumadan geçmeyin.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın