medyauzmani.com
Evde daldırma boya nasıl yapılır? ev boyası – Özgün Fikirler

Evde daldırma boya nasıl yapılır? ev boyası

Boyalı saçlar çok güzeldir ancak düzenli bakım ve yeniden boyama gerektiriyorsa biraz can sıkıcıdır. Özellikle salgın süreciyle birlikte kuaförlerin uzun süre kapalı kalması tüm kadınlara evde kuaför olmayı öğretti diyebiliriz. Diğer işlemler güzel ama evde resim nasıl yapılır diye sorarsanız bu sorun biraz dikkat ve özen ister. Peki, astarınız geldiğinde evde daldırma boyayı nasıl yaparsınız? Evde boyayı daldırmak kolay mı? Evde alt kaplama yapmanın püf noktaları nelerdir? Tüm bu soruların cevapları bu yazımızda sizler için derlendi. Haydi, boyalarınız hazırsa başlayalım mı?

Öncelikle saçınızı en az 3 haftada bir boyamanız önemlidir. Daha sık boyama saçınıza çok fazla zarar verebilir. Saçınıza renk açma işlemi uyguladığınızı varsayalım, aradan bir ay geçtikten sonra saçınızı tekrar boyamamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde saç renginizde geri dönüşü olmayan farklılıklar meydana gelebilir ve saçlarınız zarar görebilir. Sadece tabanın beyazını kaplamak için kaplama işlemi yapıyorsanız kaplama süresini 5 haftaya kadar çıkarabilirsiniz.

Evde daldırma boya nasıl yapılır?

Şimdi evde daldırma boyanın nasıl yapılacağından bahsedelim. İlk adım olarak, boyanızı hazırlamakla başlamalısınız. Tüm malzemelerin elinizde olduğundan emin olun. Boyayı hazırladıktan sonra saçınızı tarayın ve saç tokası yardımıyla parçalara ayırın. Daha sonra yeni çıkan bebek saçı dediğimiz kendi saçınızdan başlayarak boyayı eşit şekilde uygulayın. Ortalama 20 dakika bekledikten sonra kalan boyayı saçınızın uçlarına uygulayın ve 10 dakika daha bekleyin.
Boyama işlemi için bu kadar! Saçınızı durulayabilirsiniz.

Peki, evde alt kaplama yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir?

Saçınızın dibine uyguladığınız renk saçınızın uçlarıyla uyuşmayabilir, bu durumda boyayı saçınızın diplerinde daha uzun süre tutmanız gerekebilir.

Evde saç boyama işlemine başlamadan önce özellikle alın ve kulaklarınıza vazelin sürmek boyanın akmasını engelleyecek ve boyanın kolayca temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Unutmamalısın; Saç boyası kimyasal bir uygulamadır ve saçınızda çok uzun süre bırakmak saçlarınızın aşırı yanmasına ve yıpranmasına neden olur.

Kıvırcık saç yapınız varsa; Boyama işlemine başlamadan önce saçınızı düzleştirmek boyanın eşit dağılmasına yardımcı olacaktır.

Yeni boyanacak saçların yıkanması önerilmez. Yeni yıkanmış saç derisinde gözenekler açık olduğundan ve boya saç derisine temas ettiğinde tahriş ve yanmalara neden olabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın