https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Evde çalışanlar kullandıkları elektriğin bedelini işverenlerinden talep edebilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Evde çalışanlar kullandıkları elektriğin bedelini işverenlerinden talep edebilir mi?

Evde çalışanlar kullandıkları elektriğin bedelini işverenlerinden talep edebilir mi?

Özel bir şirkette çalışıyorum. Covid-19 nedeniyle 16 Mart’tan beri evden çalışıyoruz. Her gün 8.3’ten 17:30’a kadar çalışıyoruz, hatta bazen geceleri. Bu süre zarfında işverenlerimiz bize yemek ve yol ücreti ödemiyor. Bu uygulama yasal mı? Multinet kartından bir yıl ücret alındı ​​ama evden çalıştığımızda bize ait diye yazı imzaladık.

İşlemli olmama rağmen ücretsiz pandemi izni yerinde olduğu için sigortamız ödenmiyor. İşten kıdem tazminatı alabileceğime dair yazı ile ayrılırsam, son brüt maaşım olan eksik tutardan mı hesaplanır yoksa 30 günlük işim olan daha yüksek tutar mı? Ayrıca yemek parası isteme hakkım var mı?

Bu geçerli bir işlem değildir, onayınız alınmıştır ancak mevcut sözleşmenize aykırı bir işlem için ödeme yapmanız yasal olup, kullandığınız elektrik ve ısınma giderleri dahi tarafınıza ödenmektedir.

Bu işlem yanlıştır. 7244 numaralı yasa dışı iş.

kıdem hesabında; İşveren, hizmet akdinin devamı süresince işçiye işe başladığı tarihten itibaren her bir tam yıl için 30 günlük ücretinin tamamı kadar tazminat ödemekle yükümlüdür. Bir yıldan uzun süreler için aynı oranda ödeme yapılır. Ödenecek tutardan sadece damga vergisi (%0,759) düşülür.

Çizim bol dökümlü ise; İşçiye verilen aylık brüt ücrete ikramiye, prim, yol, yemek, yakacak yardımı vb. gibi finansal olanaklar eklenerek elde edilen toplam brüt aylık gelirdir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Kıdem tazminatı hesaplanırken kısa çalışma ödeneğinin hangi günlere ait olduğu dikkate alınır mı?

Yeraltı işçileri için hizmet sonu faydalarının hesaplanmasında esas alınan süre nedir?

Hizmet sonu ikramiyesinden kesilen vergiler nelerdir? İşten ayrılanlara kıdem tazminatı ödenebilir mi?

Çalışanlarımıza kıdem tazminatı ödeyip çalışmaya devam edebilir miyiz?

Sigortası olmayanlara kıdem tazminatı ödendiğini nasıl beyan ederiz?

Kıdem tazminatı hesaplanırken maaşa hangi ödemeler dahil edilir, hangileri dahil edilmez?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın