https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi, piyasa beklentileri doğrultusunda Mart ayında yıllık bazda %1,3 arttı. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi, piyasa beklentileri doğrultusunda Mart ayında yıllık bazda %1,3 arttı.

Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi, piyasa beklentileri doğrultusunda Mart ayında yıllık bazda %1,3 arttı.

yurtdışındaki gelişmeler

• ABD’de Mart ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) bir önceki yılın aynı ayına göre %2,6, bir önceki aya göre ise %0,6 arttı.
• ABD’de geçen hafta işsizlik maaşı için başvuranların sayısı 576 bin kişiye ulaşarak piyasa beklentisi olan 700 bin kişinin altında kaldı.
• Mart ayında ABD’de perakende satışlar bir önceki aya göre %5,9 olan piyasa beklentilerinin üzerinde %9,8 arttı.
• Mart ayında Euro Bölgesi Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) bir önceki yıla göre %1,3 ve bir önceki aya göre %0,9 ile piyasa beklentilerine paralel olarak arttı.
• Avro Bölgesi’nde Şubat ayında perakende satışlar bir önceki aya göre %3 artarken, geçen yılın aynı dönemine göre %2,9 azaldı.
• Alman ZEW Ekonomik Duyarlılık Nisan ayında aylık bazda düşerek 79 olan 70,7 olan beklentilerin altına düştü.
• Mart ayında Almanya Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıllık bazda %1,7 ve aylık bazda %0,5 ile piyasa beklentilerine paralel olarak geldi.
• Mart ayında Çin’de sanayi üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %17,2 olan piyasa beklentisinin altında %14,1 arttı.


Kaynak: TOBB Ekonomi Bülteni
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın