https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Eto’o: Salgının ilk dalgasını en hızlı geride bırakan ülkelerden biriyiz - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Eto’o: Salgının ilk dalgasını en hızlı geride bırakan ülkelerden biriyiz

Eto’o: Salgının ilk dalgasını en hızlı geride bırakan ülkelerden biriyiz

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Šakib Avdagic, “Haziran ayı itibarıyla yeni normale dönen Türkiye üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 büyüme kaydederek pandeminin ilk dalgasını en hızlı geride bırakan ülkelerden biri oldu” dedi. Cümleler kullanın.

İş dünyası temsilcileri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi.

İTO Başkanı Avdagiç, geçen yılın üçüncü çeyreğine göre Avrupa Birliği’nin yüzde 4,3, ABD’nin yüzde 2,9 ve OECD ülkelerinin yüzde 4,1 küçüldüğü koşullarda Türkiye’nin 6,7’lik büyümesinin çok değerli olduğunu belirtti.

Yakalanan toparlanmanın sonraki çeyreklere aktarılabilmesi için Corona virüsü nedeniyle sorun yaşayan bazı sektörlerin beklentilerinin karşılanmasının önemini dile getiren Avdajic, “Özellikle yeme-içme, hizmet transferi, turizm işletmeciliği ve oteller, sergiler, kültür sanat sosyal izolasyon kuralları nedeniyle kapalı. Kararın verildiği işletmede süreci daha verimli yönetecek önlemlerin alınmasında yarar göreceğimize inanıyoruz. Pandemi döneminde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi, bu sektörlerdeki şirketlerin ve çalışanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için öncelikli konu olmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

İTO Başkanı Avdagiç, Türkiye’nin pandeminin birinci dalgasının Haziran başında bitip ikinci dalganın başladığı Kasım ayına kadar geçen 5 aylık süreyi en verimli şekilde kullandığını belirtti.

Avdagic, üçüncü çeyrekte sektörün yüzde 8, inşaat sektörünün yüzde 6,4 ve tarım sektörünün yüzde 6,2 büyüdüğünü kaydetti.

“Özellikle sanayi sektöründeki önemli büyümeden memnunuz. Benzer şekilde, üçüncü çeyrekte sermaye yatırımlarındaki artış da %22,5 ile rekor seviyeye ulaştı. Bu rakamdan yılın ikinci yarısında başlayan kredi genişlemesinin yatırım kanallarına yönelik olduğunu anlıyoruz. Haziran ayından itibaren yeni normale dönen Türkiye, üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 büyüyerek pandeminin ilk dalgasını en hızlı geride bırakan ülkelerden biri oldu.


Kaynak: Ito
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın