medyauzmani.com
Ethereum İyi Bir Para Birimi mi? İşte ETH’nin Artıları ve Eksileri – Özgün Fikirler

Ethereum İyi Bir Para Birimi mi? İşte ETH’nin Artıları ve Eksileri

Kripto para piyasası, yılın başında başlayan trendi sürdürüyor. Peki Ethereum (ETH) şimdi satın alınabilecek en iyi kripto para birimi mi? Bu haklı bir soru çünkü dünya ekonomisinin 2023’te dibe girmesi bekleniyor. Ayrıca Kriptokoin.com olarak açıkladığımız gibi Merkez Bankası’nın faizi 100 baz puana çıkaracağı söyleniyor.

Ethereum Buraya yatırım yapmaya değer mi?

Ethereum en büyük ikinci blok zinciri platformu olduğundan, birçok kripto uzmanı ETH’nin diğer kriptolara kıyasla iyi bir para birimi olduğuna inanıyor. 2022’de ETH’ye yatırım yapmayı etkileyecek şeylerden biri de Ethereum 2.0. Ethereum 2.0, madencilik yerine enerji verimliliğine ve stake etmeye odaklanır. Değer kanıtının, güvenliği sağlamak için bir kripto cüzdanında para depolamak için işlem doğrulamasını ve çevrimiçi desteği içerdiğini unutmayın. Yatırım yapmanın bir başka nedeni de blockchain teknolojisinin artan popülaritesidir. Bu teknoloji çevrimiçi ödemeleri, kredi dağıtımını ve işlemleri kolaylaştırabilir.

2015’teki lansmanından bu yana ETH, yatırımcılarına %284.861,87 gibi muazzam bir getiri sağladı. Ancak pazar trendleri sürekli değişiyor ve 2015 ile 2017 arasındaki pazar bugünden çok farklı. O zamanlar borsa piyasayı yönlendiriyordu. Günümüzde kurumsal fonlar piyasada önemli bir rol oynamaktadır ve birçok düzenleme bulunmaktadır. Tüm bu değişikliklerle birlikte, ETH’nin bugün iyi bir para birimi olup olmadığını merak etmek doğaldır. ETH satın almanın artılarına ve eksilerine daha yakından bakalım. Başlangıç ​​olarak, Ethereum’un şu anda yatırım yapmak için doğru kripto para birimi olmasının 8 nedeni aşağıdadır.

Ethereum’a yatırım yapmanın avantajları:
1-Ethereum’un gerçek dünya uygulamaları var

Spekülatif ticaret dışında gerçek bir kullanımı olmayan birçok kripto para birimi vardır. Aslında, birçok altcoin bu kategoriye girer. Ethereum, yüksek fayda ile en popüler kripto para birimlerinden biridir. Ethereum kullanım durumları DeFi’den NFT’lere kadar değişir. Trendler açısından, bugün piyasadaki en iyi DeFi madeni paralarının tümü Ethereum’a dayanmaktadır. Benzer şekilde, ApeCoin, Decentraland ve Axie Infinity gibi tüm en iyi NFT paraları Ethereum’a dayanmaktadır.

Ethereum’un çeşitli kripto kullanım durumlarındaki hakimiyetinin iki avantajı vardır. Birincisi, gelecekte ETH jetonlarına olan talebin artacağıdır. İkincisi, değer artışını diğer istikrarlı varlıklarla birleştirmek isteyen yatırımcılar, Ethereum’u akıllı bir kripto para birimi yatırımı olarak görecekler. Sonuç, kripto para piyasasında birçok piyasa koşulu olumlu olduğu için ETH fiyatında bir artış olabilir.

2-Ethereum artık çevre dostu

Çevre sorunları, tüm pazarlardaki yatırımcılar için büyük bir endişe kaynağı haline geldi. Çünkü dünya ısınıyor ve gelecek nesillere yaşadıkları dünyayı bırakmak herkesin sorumluluğunda. Bu nedenle doğal maliyeti düşük olan kripto paralar özellikle yatırımcılar için cazip hale geliyor. Ethereum, Proof-of-Work sisteminden Proof-of-Stake sistemine geçişte önemli ilerleme kaydetti. Değişim 2020’de başladı ve geçen ay tamamlandı. Ethereum’un karbon ayak izi artık eskisinden daha küçük olacak.

Bu değişiklik, Ethereum’u genellikle işbirliğinden sorumlu olan yatırımcılar için daha çekici hale getiriyor. Bu, Ethereum’un değerinin yükseldiğini görebilir. Ancak, yatırım yapmak için en iyi kripto para birimini yapabilir.

3-Ethereum sansüre tabi değildir

Son zamanlarda internet sansürü ile ilgili konularda bir artış var. Büyük teknoloji şirketlerinin çok fazla gücü var. Bu şekilde, platformlarında ne söylenip söylenmediğini öğrenebilirler. ETH sansür sorununa bir çözüm olarak geliyor ve şu anda çok önemli. Ethereum, merkezi bir yetkisi olmadığı için sansüre karşı bağışıktır. Bu, kimsenin Ethereum’u engelleyemediği anlamına gelir; Ek olarak, Ethereum’da depolanan veriler hükümet tarafından bile durdurulamaz.

Bu, ileriye dönük Ethereum blok zincirinde daha fazla Dapps’in başlatıldığını görebilir. Bu artan talep, daha yüksek maliyetlere dönüşebilir çünkü Dapps, Ethereum’da başlatmak için ETH belirteçlerini gerektirir. Bu nedenle ETH bugün en düşük fiyatlı kripto olarak görülüyor. Fiyat düşük, ancak talep yüksek.

4-Ethereum interneti yeniden tanımlama potansiyeline sahip

İnternet dünyayı değiştirdi. Bugün milyarlarca insan internete bağlı ve trilyon dolarlık şirketlerin kökenleri İnternet çağında. Şimdi Ethereum’un dünyayı bugün olduğu gibi değiştirdiğini ve küresel bir bilgisayar haline geldiğini hayal edin. Kuruluşundan bu yana ETH, gömülü yazılımlar için açık kaynaklı bir platform olarak büyük bir popülerlik kazanmıştır. Bu uygulama büyümeye devam ediyor ve bugün her tür akıllı sözleşmenin temeli olarak kullanılıyor. ETH, çeşitli şeyleri istikrarlı bir ortamda depolamak için kullanılır.

Bu benimseme arttıkça, Ethereum’un popülaritesinin büyümesi de artıyor. Bu, Ethereum’u interneti yeniden şekillendirerek dünyanın en büyük ve en önemli bilgisayarı olma yolunda benzersiz bir konuma getiriyor. Zamanla, küresel etkiye sahip multi-milyarder kuruluşlar, ETH’nin büyümesi için büyük bir zorluk olan Ethereum üzerinde çalışacak. Benimseme hala erken olmasına rağmen, Ethereum’u bugünün en akıllı kripto para birimi yapıyor.

5-Gerçek yerel yönetimler bir varlık olduğunu kanıtlıyor

Ethereum, piyasadaki en düşük fiyatlı kripto para birimlerinden biridir. Peki Ethereum ademi merkeziyetçiliği neden önemlidir? Son birkaç yılda, o kadar önemli değildi. 2020/2021 boğa koşusunda başarılı olan kripto para birimlerinin çoğu çok ortalamaydı. Benzer şekilde, iyi çalışan çoğu ETH sistemi genellikle bir merkezileştirme bileşenine sahiptir.

Ancak işler değişiyor ve yatırımcılar, çeşitlendirmenin bu pazarda inanabileceğiniz en önemli şeylerden biri olabileceğini anlamaya başlıyor. 40 milyar dolarlık bir proje olan Terra’nın Düşüşü buna katkıda bulundu. Celsius ve diğer birkaç kripto para birimi platformunun para çekme işlemlerini azaltmak için hareket etmesi, ademi merkeziyetçiliğin önemini de göstermiştir. Merkezi olmayan güç, Ethereum’u mevcut fiyatlarla uygun fiyatlı bir kripto para birimi yapar.

6-Ethereum tokenomikleri değişiyor

Ağustos 2021’deki hard fork’undan bu yana, Ethereum tokenomikte önemli değişiklikler geçirdi. Öncekinden farklı olarak, ne kadar çok ETH alınırsa, o kadar çok ETH yakılır. Bu nedenle Ethereum, Ağustos 2021’de yaklaşık 1.000 $’dan Aralık 2021’e kadar 4800 $’a yükseldi. İleriye dönük olarak, başka bir Ethereum lansmanı mümkün. DeFi ve NFT’ler gibi pazarın büyümesiyle birlikte yanan Ethereum artacak. Sonuç olarak, Ethereum’un fiyatı, talep ilerledikçe hızla yükselebilir.

7-Ethereum rekabeti iyi yönetiyor

Ethereum blok zinciri 2017’den beri çok fazla rekabetle karşı karşıya kaldı. Bunu, Ethereum’u bir numaralı Dapps platformu olarak yerinden çıkarmaya çalışan birçok ETH katilinin yükselişi izledi. Ancak, bu rakiplerin hiçbiri son 5 yılda Ethereum’u en üst noktasından düşürmeyi başaramadı. Bu, birçoğunun ulusal altyapı pahasına ölçeklenebilirlik ve yatırım maliyetlerine odaklanmasıyla yakından ilgilidir. Görünüşe göre Ethereum, piyasadaki ilk Dapps platformu olarak konumunu sağlamlaştırıyor. Bu, Ethereum’un benimsenmesi konusunda bir avantaj sağlar.

8-Ethereum birçok borsada mevcuttur

ETH, hem büyük hem de küçük borsalarda listelenen birkaç kripto para biriminden biridir. Bu Ethereum için bir avantaj çünkü her zaman yatırımcıların her an girip çıkabileceği likit bir varlık olacak. Kripto para birimleri gibi yüksek riskli bir piyasada bu çok büyük bir artı. Bunun nedeni, tüccarların piyasa koşullarına bağlı olarak kolayca alıp satabileceklerini bilmeleridir.

Ethereum’a yatırım yapmanın eksileri

ETH, büyük potansiyele sahip en iyi kripto para birimlerinden biri olmasına rağmen, sorunsuz değildir. Ethereum’un piyasada başarısız olma veya başarısız olma olasılığı da vardır. ETH, pazardaki ilk Dapps platformu olarak konumunu korusa da rakiplerin sayısı artıyor. Bazı yenilikler, güvenlik ve uluslararasılaştırma gibi kritik sistemlerde iyi çalışır. Bu, Ethereum’un zaman içinde piyasada bir düşüş görme riski olduğu anlamına gelir. Aynısı ana pazardan ETH fiyatında da görülebilir.

Sonuçta, kripto para birimleri her zaman kötü aktörler tarafından risk altındadır. Ethereum kötü haberlerden payını aldı. Örneğin, 2016 yılında saldırıya uğradı ve Ethereum DAO 70 milyon dolar kaybetti. Ancak topluluk, hard fork kullanarak parayı kurtarmak için harekete geçti. Son zamanlarda, Ethereum blok zincirinin 7 bloklu yeniden düzenlenmesi büyük bir olay oldu.

Ethereum satın almak için çok mu geç?

Birçok kripto piyasası uzmanı ETH konusunda iyimser görünüyor. Fiyatın yakında artacağı konusunda da genel bir fikir birliği var. Ancak, Ethereum’un ona nasıl ulaşacağı konusunda net bir fikir birliği yok. Eğer öyleyse, şimdi satın almak iyi bir fikir olacaktır ve buna ‘ucuz’ diyebilirsiniz.

Ethereum’un bir geleceği var mı?

Ethereum’un önümüzdeki 10 yıla kadar ortadan kalkmayacağını belirtmek için net bir neden yok. Ancak, belirtilmesi gereken teknik riskler vardır. Ana şey, Ethereum’un oluşturulabilecek token sayısında bir sınırı olmamasıdır. Bu nedenle enflasyon niteliğine sahiptir, yani piyasaya çok sayıda ETH tokeni atılırsa herkesin sahip olduğu mülkün değeri düşer.

Ethereum ne kadar güvenli?

ETH çok güvenlidir. Çoğu kripto para birimi gibi, Ethereum da kendisini saldırganlardan korumak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Ethereum ağı büyümeye devam ederken, daha fazla düğüme sahip olmak, saldırganların onu kontrol etmesini zorlaştırıyor. Bu onu daha güvenli hale getirecektir. Bunun nedeni, ağdaki tüm düğümlerin birleşik bilgi işlem gücünün, saldırganların üstesinden gelemeyeceği kadar fazla olmasıdır. ETH’nin çalındığı saldırıların çoğunun Ethereum blok zincirinde değil, kripto para birimi borsalarında gerçekleştiğini unutmayın.

Sonuç: ETH İyi Bir Para Birimi mi?

ETH tokeninin fiyatı 2017’de 25$’dı ve 2022’nin başında 3.409$’a ulaştı. Yani, 2017’de Ethereum’a 100$ yatırmış olsaydınız, şimdiye kadar Ethereum’da 100.000$’ınız olurdu. Peki Ethereum satın almaya değer mi? Şu anda, Ethereum iyi bir para birimi olarak kabul edilir. Ve buna yatırım yapmak istiyorsanız, şimdi bunun için iyi bir zaman. Ethereum’a yatırım yapmadan önce bilmeniz gerekenleri anlamak çok önemlidir. Sonuçta, nihai karar size düşecek. Nasıl bir yatırımcı olmak istiyorsunuz? Bu sorunun cevabını bulun ve Ethereum’un iyi bir yatırım olup olmadığını anlayacaksınız!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın