medyauzmani.com
Erdoğan’ın son sözleri – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Erdoğan’ın son sözleri – Fikirler – fikirler.net.tr

Son haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuşmayı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Bölge Müftülüğü İstişaresinde yapacak.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

Memleketimizin dört bir yanından millet evini ziyaret eden siz sayın müftülerimize hoş geldiniz diyorum. İlçemiz Müftülük Meclisi’nin dördüncü toplantısının sizlerle birlikte tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu toplantı aynı zamanda 81 ilimizde görev yapan 900’e yakın müftü arasındaki işbirliğinin artmasına da katkı sağlayacaktır. Siz değerli hocalarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah işinizi bereketli kılsın inşallah. Ebediyete kadar aramızdan ayrılan müftülerimizi rahmetle anıyorum. Allah hepsini cennetiyle mükafatlandırsın. Önderimiz, sevgilimiz, önderimiz Hz. Peygamberimiz Muhammed’in mübarek yolundan sapmasınlar.

“EN BÜYÜK SORUMLULUK SİZE AİTTİR”

Velilerimiz sizin gibi camilerde namaz kılan hocalarımıza hayırseverler dediler. Farklı işler yapan tüm kardeşlerimizi iyi hizmet eden onurlu insanlar olarak görüyoruz. Öğretmenlerimiz sadece cami mihrabında, kurban sunağında değil hayatımızın her alanında yeri doldurulamaz roller üstlenmektedir. Ailelerimizle birlikte hep öğretmenlerimizin ve dini liderlerimizin yanındaydık. İşinizin değeri para veya otorite ile ölçülemez. Yine gençlerimizi yönlendirmek ve bilgilendirmek için asıl sorumluluk size düşüyor. Hademe-i Hayrat olmak kesinlikle her yiğit adama göre değildir. Bugün hepimiz bunun zorluklarını biliyoruz. Modern çağda, materyalizm tüm insanları ele geçirdiğinde, tüm profesyonellerin rolü de büyüyor.

“Dikkatli olmazsak, BU SORUNLARLA DA KARŞILAŞABİLİRİZ”

Cehalet bataklığından Allah’ın lütfuyla kurtulanlar, insanların yıldızları olmuşlardır. Dünyanın hareket ettiği karmaşık yollar, İslam’ın hayat veren ilkelerini ortaya koymaktadır. Tüm olanaklara rağmen, insanlar ruhsal olarak çok cesaret kırılıyor. Materyalizm insanı mutsuzluğa götürür. Bunun işaretlerini birçok alanda görüyoruz.

Bazı batılı ülkeler, uyuşturucu kullanımının ve kadına yönelik şiddetin yaygın olduğu yerlerdir. Kadınlara yönelik şiddet ve çocuklara yönelik suçlar belki de bu ülkelerde en kötü şöhrete sahip olanlardır. Toplum, ezilen azınlığın kuklası olur. Sapkınlık, ahlaksızlık ve sapkın ilişkiler kasten teşvik edilir. İnsanları diğer şeylerden ayıran her türlü avantaj, küresel çevrenin yardımıyla yok edilir.

Şimdi harekete geçmezsek ve zamanında hareket edersek, gelecekte bu sorunlarla karşılaşmamız olasıdır. Önümüzdeki haftalarda sunacağımız anayasa değişikliği teklifimiz bu süreçte önemli bir adımdır.

“BU DEĞİŞİKLİKLERLE AİLEYİ KORUMAK İSTİYORUZ”

Bu fikirle, unvan için yasal garantiler sağlarken aileyi korumak istiyoruz. 140 bini aşan siz değerli hocalarım, aileye karşı büyük bir sorumluluğunuz var. Sadece cami değil ama bence her Cuma özellikle halı üzerinde yaptığımız çok önemli bir iş. Milyonlarca insan sizi her zaman dinliyor ve sizden onlara bir davet, ailelerimizi güçlendirmenin çok önemli bir yolu olacak. Güçlü bir aile, güçlü bir kabile. Güçlü aileler kurduğumuzda milletimiz güçlü olacaktır.

“BU İSLAM GRUBUNU HİÇ KİMSEYE YEMEYECEĞİZ”

Meksika’da bu sapma yasaldır. Ülkemizde eğitim veren var mı? Var ama bu çabalara karşı dik duracağız ve bu Müslüman cemaatin kimseye yedirilmesine izin vermeyeceğiz. Bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum.

Hiçbir mümin birine muz diyemez. Hiçbir Müslüman dünyadaki zulme ve kötülüğe kayıtsız kalamaz. Bu nedenle her mü’min kötülükle dili ve kalbi ile savaşmalıdır.

Gelmek için daha fazla…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın