medyauzmani.com
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun söylediklerinin ardından Davutoğlu’nun kafaya çağrısı. – Özgün Fikirler

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun söylediklerinin ardından Davutoğlu’nun kafaya çağrısı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanının özgürlüğünü teyit etmek istediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Anayasa hakkındaki görüşleri; Twitter’da yayınladığı bir video ile bunu doğruladı.

“İKİ LİDERE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Yeni bir siyasi yolun ortaya çıktığını söyleyen Davutoğlu, şunları kaydetti: “Tartışmaları bir kenara bırakan Kılıçdaroğlu, hukuki teyidi sağlamak için kapıyı açtı ve Cumhurbaşkanı bir anayasa yapılmasını önerdi. Öncelikle her iki başkana da teşekkür etmek istiyorum. Cumhuriyetin yüzüncü yılına girerken, bu yüzyılın tüm hatalarını aşma, cumhuriyetimizi özgür ve demokratik bir şekilde yeniden inşa etme sorumluluğuyla karşı karşıyayız. dedi.

“ŞİMDİ YARDIM ZAMANI”

“Yeni bir siyasi durum ortaya çıktığına göre, şimdi sorunu çözmenin zamanı geldi. Başörtüsü yasağını tarih raflarına göndermenin zamanı geldi. ” Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı bir yandan ayakkabı yasağının kalktığını ve başörtüsü hakkının elde edildiğini söylerken, diğer yandan anayasaya ihtiyaç olduğunu söyleyerek durumun böyle olduğunu gösterdi. . Yasak, başka herhangi bir düzenlemede de başlatılabilir.” kelimeleri kullandı.

“BÜYÜK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tüm taraflara hitap eden Davutoğlu, şunları kaydetti: “Artık bir şeyler yapmamızın zamanı geldi. Hepimiz bu yasağı listeden çıkaralım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ve 29 Mayıs 2022’de altılı tablonun açıkladığı ana ilkelerin 5. maddesinden istenen budur. Biz de bunu takip etmeye devam edeceğiz. “ dedi.

“ÖNERİYE İHTİYACIM VAR ERDOĞAN SAYIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuşan Davutoğlu, şunları kaydetti: “Sayın Erdoğan’a bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Hukuk sistemi yapılacaksa bu siyasi uzlaşma saygı kuralları içinde yapılır. Siyasi tarzımıza sahip çıkalım. Türkiye’nin içinde bulunduğu büyük sorunları çözmek için birlikte çalışalım. siyasi çağda karşı karşıyayız. dedi.

“YASAL VEYA YASAL, BU EYLEM FESHİ GERÇEKLEŞTİRİLMELİ”

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Müdürü Ayhan Sefer Üstün şunları söyledi: “İster kanun, ister kanun olsun, bu meselenin düzgün bir şekilde çözülmesi gerekiyor” sözleri söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın