medyauzmani.com
Entegrasyon yöntemini kullanan bir vergi mükellefiyim, şirketler grubumuz var, aynı teknik altyapıyı kullanabilir miyiz? – Özgün Fikirler

Entegrasyon yöntemini kullanan bir vergi mükellefiyim, şirketler grubumuz var, aynı teknik altyapıyı kullanabilir miyiz?

Entegrasyon yöntemini kullanan bir vergi mükellefiyim, şirketler grubumuz var, aynı teknik altyapıyı kullanabilir miyiz?

Bir işletmenin tüm grup şirketleri, tanımlayacakları (lider) şirketin altyapısı üzerinden hizmet alabilirler. IP’nin farklı şirketler tarafından ortaklaşa kullanılabilmesi için şirketler arasında organik bir bağ olması ve şirketlerin grup lideri ilişkisine sahip olması gerekir.

Her şirket için ayrı ayrı başkanlığımıza durumu açıklayan bir dilekçe ve ortaklık bağlantısını gösterir belge (hazır cetveli) ve Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Müdürlüğü (Müdürlük 33) Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110 Dışkapı / ANKARA posta ile.

Lider firma entegrasyon testlerinden geçse dahi diğer grup firmaları elektronik fatura alıp göndereceği için aynı testleri ayrı ayrı geçmek zorundadır. (Lider firma canlı ortamda iken testi yapacak grup firması canlı ortamdan farklı bir IP adresi ve web servis uç noktası kullanarak testleri yapmalıdır. Çünkü canlı ortamda IP adreslerinden test ortamına erişim sağlanabilmektedir. engellendi.


Kaynak: gib
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

İhracat için elektronik fatura düzenlendikten sonra vergi iadesi vade bazında geldiği için konsolidasyon nasıl olacak?

Tek pencere sisteminde ihracat faturaları nasıl reddedilecek?

Her vergi mükellefi ihracat faturalarında zorunlu alanlar sağlamaz. Bu alanlarda taahhüt artırılacak mı?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın